Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Warto naśladować. Strzegowo inwestuje w odnawialne źródła energii


Gmina Strzegowo zainwestowała w odnawialne źródła energii. Już od tego roku pojawią się tu panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła. To część projektu, do którego gmina Strzegowo, ale także gminy Glinojeck i Opinogóra Górna przystąpiły jako partnerzy miasta Ciechanów.


Projekt zakwalifikował się do konkursu przeprowadzonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych i otrzymał dofinansowanie z RPO WM 2014-2020 w wysokości prawie 8 mln zł. Umowę o dofinansowaniu projektu podpisali wczoraj w Ciechanowie marszałek Adam Struzik i prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Oznacza to, że do końca 2019 roku w gospodarstwach domowych oraz na budynkach użyteczności publicznej na terenie Ciechanowa, Glinojecka, Opinogóry Górnej oraz Strzegowa pojawi się 571 instalacji OZE. Będą to instalacje paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych i pomp ciepła.

W ramach tego projektu w gminie Strzegowo pojawią się trzy nowe instalacje w komunalnych stacjach uzdatniania wody oraz 60 instalacji w gospodarstwach indywidualnych. W 40 przypadkach będą to panele fotowoltaiczne, w 16 kolektory, w 4 – pompy ciepła. Wartość zrealizowanych inwestycji wraz ze wsparciem środków z projektu szacowana jest na prawie 1,5 mln zł. Dodatkowym efektem tych działań będzie czystsze powietrze w gminie.

Gmina nabór gospodarstw domowych chętnych do udziału w projekcie prowadziła już w 2016 roku. Teraz lider projektu, czyli miasto Ciechanów wyłoni w drodze przetargu wykonawcę instalacji.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
czeka
czeka
4 lata temu

Ciekawe w co w Szydłowie inwestują 🙂

Niskie
Niskie
4 lata temu
Reply to  czeka

Niebawem będziesz na sesji to się dowiesz

czeka
czeka
4 lata temu
Reply to  Niskie

Nie jesteśmy na Ty, czopku.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lata temu
Reply to  czeka

W Szydłowie nie będzie robione nic, ponieważ gmina ma już ponad milion złotych zadłużenia co skrzętnie jest przed mieszkańcami ukrywane. Przecież wójt wziął kredyt żeby wygrać wybory i teraz przez 5 lat trzeba lizać rany, a w gminie nie ma pracownika do pozyskiwania pieniędzy
z zewnątrz. Korona musi dostać swoją dolę i to nie byle jaką (trzeba z czegoś spłacać kredyty)bo w przeciwnym razie pan CZO… się zbuntuje, a drugiego takiego radnego nawet jakby ze świecą szukał, to się nie znajdzie. Wujek Włodek z powiatu już na nic nie da, bo teraz sam jest goły. Jest teraz okres karnawału więc trzeba na wioskach tradycyjnie robić imprezki
w ramach podziękowania za reelekcję, a za czyje pieniądze wiadomo. Przecież ten najwierniejszy elektorat przypomni jaśnie panującemu o tym, że jak wygram wybory, nigdy o was nie zapomnę i z kieliszka wam nigdy nie wyschnie i coś jeszcze dostaniecie na ząb. Dworzanie też nadal chcą żyć na wysokioej stopie, a teraz ich od korytka nie wolno odstawić, bo mogą dostać anoreksji. Niektórzy w gminie mieli poumażane podatki i skąd mają do budżetu wpływać pieniądze. Można by jeszcze wiele wyliczać, ale jak widać na rozwój gminy w następnej pięciolatce nie ma żadnych szans, ale dla niektórych jest to nie ważne, najważniejsze, że przed wyborami za darmo się najedli i napili.

Mer
Mer
4 lata temu

„Aaaaaaaaa tam, ……. cicho być!!”
Ja już kilka lat temu kupiłem sobie ładowarkę solarną. I teraz …… „Oprócz błękitnego nieba nic mi więcej nie potrzeba”.
„Aaaaaaaaa tam, ……. cicho być!!”

Ekolożka
Ekolożka
4 lata temu

A w Mławie powietrze ze spalonych foliówek i pieluch jak było tak będzie. Udawajmy że problemu nie ma. Ani ścieżek rowerowych, ani czujników powietrza, ani odnawialnych źródeł powietrza. Nic.

Ekolog
Ekolog
4 lata temu
Reply to  Ekolożka

Czy może mi ktoś powiedzieć od czego tak śmierdzi na Wólce? Jakby ktoś folie palił. Jest ogromny smrod

Zgon
Zgon
4 lata temu
Reply to  Ekolog

Fast foil na ulicy granicznej Tak pachnie na całą wólke

AntyKo
AntyKo
4 lata temu
Reply to  Ekolog

Wytwórnia torebek foliowych na Granicznej. Naród narzeka na smog, kiedyś walczyli ze spalarnią śmieci, a ten zakład to obecnie największy truciciel Mławy. Tylko kto zezwolił na taką lokalizację?

Mławianin
Mławianin
4 lata temu

Marszałek Adam Struzik i prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński (partyjni koledzy) podpisali umowę. Ta wioska znowu będzie blokować Mławę. Przykre 🙁

Olka
Olka
4 lata temu
Reply to  Mławianin

Mława niech się weźmie do roboty i występuje z wnioskami o dotacje, a nie tylko biadoli.
jak się nic nie robi (nie składa wniosków), to i nic się nie ma (nie dostaje się dotacji od Struzika i nie tylko od Struzika).
Ciechanów – wioska? a Mława to niby co? – trochę mniejsza wioska, na dodatek ogarnięta jakimś marazmem, bezwładem.

Sławek
Sławek
4 lata temu
Reply to  Olka

Oj Oleńka, Oleńka. Nie pamiętasz zapewne, jak w pod koniec lat 80-tych na mławskim stadionie odbywały się spotkania derbowe III ligi (Mławianka – Mazovia) i jak cała „kryta trybuna” (taka nasz ówczesna „żyleta”) grzmiała z całych sił – „Cześć, cześć, cześć, Mława wita wieś”.

Olka
Olka
4 lata temu
Reply to  Sławek

No tak, mławianie (co niektórzy) nie mogli przeżyć, że to Ciechanów został miastem wojewódzkim i jak widać do dziś to ich gryzie,
Do roboty, anie mowa nienawiści.

every
every
4 lata temu
Reply to  Mławianin

Kolega nie kolega, ale Kosiński to człowiek operatywny, otwarty na głosy mieszkańców. Działa dla dobra ogółu, a nie dla dobra bogatych jednostek. Nie ma co porównywać Kowalewskiego lubiącego błyszczeć w świetle fleszy kamer i aparatów fotograficznych z Kosińskim.

Emi
Emi
4 lata temu
Reply to  Mławianin

Jaką władzę wybraliście taki macie postęp. Nie jestem z Ciechanowa ale widać że to miasto żyje, i widać że chcą coś robić

Celemem
Celemem
4 lata temu
Reply to  Emi

To miasto zaiste żyje – kosztem innych. Jednym słowem – pasożyt.

Anonim
Anonim
4 lata temu

…i znów ten nieszczęsny Ciechanów z prezydentem z PSL. Jeszcze dołączyło do niego Strzegowo z powiatu mławskiego – no coś podobnego.
U nas za to nic się nie dzieje oprócz tego, że ratusz pęcznieje i pęcznieje, a JE ma się dobrze, nawet bardzo dobrze. Ciekawe, jaką to prasę będzie wydawał ratusz za nasze pieniądze w swoim nowym wydziale komunikacji społecznej i medialnej oprócz tej propagandy na stronie ratusza.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x