Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Warto naśladować. Strzegowo inwestuje w odnawialne źródła energii


Gmina Strzegowo zainwestowała w odnawialne źródła energii. Już od tego roku pojawią się tu panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła. To część projektu, do którego gmina Strzegowo, ale także gminy Glinojeck i Opinogóra Górna przystąpiły jako partnerzy miasta Ciechanów.

Projekt zakwalifikował się do konkursu przeprowadzonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych i otrzymał dofinansowanie z RPO WM 2014-2020 w wysokości prawie 8 mln zł. Umowę o dofinansowaniu projektu podpisali wczoraj w Ciechanowie marszałek Adam Struzik i prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Oznacza to, że do końca 2019 roku w gospodarstwach domowych oraz na budynkach użyteczności publicznej na terenie Ciechanowa, Glinojecka, Opinogóry Górnej oraz Strzegowa pojawi się 571 instalacji OZE. Będą to instalacje paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych i pomp ciepła.

W ramach tego projektu w gminie Strzegowo pojawią się trzy nowe instalacje w komunalnych stacjach uzdatniania wody oraz 60 instalacji w gospodarstwach indywidualnych. W 40 przypadkach będą to panele fotowoltaiczne, w 16 kolektory, w 4 – pompy ciepła. Wartość zrealizowanych inwestycji wraz ze wsparciem środków z projektu szacowana jest na prawie 1,5 mln zł. Dodatkowym efektem tych działań będzie czystsze powietrze w gminie.

Gmina nabór gospodarstw domowych chętnych do udziału w projekcie prowadziła już w 2016 roku. Teraz lider projektu, czyli miasto Ciechanów wyłoni w drodze przetargu wykonawcę instalacji.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

17
KOMENTARZE

avatar
1500
czeka
Gość
czeka

Ciekawe w co w Szydłowie inwestują 🙂

Niskie
Gość
Niskie

Niebawem będziesz na sesji to się dowiesz

czeka
Gość
czeka

Nie jesteśmy na Ty, czopku.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

W Szydłowie nie będzie robione nic, ponieważ gmina ma już ponad milion złotych zadłużenia co skrzętnie jest przed mieszkańcami ukrywane. Przecież wójt wziął kredyt żeby wygrać wybory i teraz przez 5 lat trzeba lizać rany, a w gminie nie ma pracownika do pozyskiwania pieniędzy z zewnątrz. Korona musi dostać swoją dolę i to nie byle jaką (trzeba z czegoś spłacać kredyty)bo w przeciwnym razie pan CZO… się zbuntuje, a drugiego takiego radnego nawet jakby ze świecą szukał, to się nie znajdzie. Wujek Włodek z powiatu już na nic nie da, bo teraz sam jest goły. Jest teraz okres karnawału więc… Czytaj więcej »

Mer
Gość
Mer

„Aaaaaaaaa tam, ……. cicho być!!”
Ja już kilka lat temu kupiłem sobie ładowarkę solarną. I teraz …… „Oprócz błękitnego nieba nic mi więcej nie potrzeba”.
„Aaaaaaaaa tam, ……. cicho być!!”

Ekolożka
Gość
Ekolożka

A w Mławie powietrze ze spalonych foliówek i pieluch jak było tak będzie. Udawajmy że problemu nie ma. Ani ścieżek rowerowych, ani czujników powietrza, ani odnawialnych źródeł powietrza. Nic.

Ekolog
Gość
Ekolog

Czy może mi ktoś powiedzieć od czego tak śmierdzi na Wólce? Jakby ktoś folie palił. Jest ogromny smrod

Zgon
Gość
Zgon

Fast foil na ulicy granicznej Tak pachnie na całą wólke

AntyKo
Gość
AntyKo

Wytwórnia torebek foliowych na Granicznej. Naród narzeka na smog, kiedyś walczyli ze spalarnią śmieci, a ten zakład to obecnie największy truciciel Mławy. Tylko kto zezwolił na taką lokalizację?

Mławianin
Gość
Mławianin

Marszałek Adam Struzik i prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński (partyjni koledzy) podpisali umowę. Ta wioska znowu będzie blokować Mławę. Przykre 🙁

Olka
Gość
Olka

Mława niech się weźmie do roboty i występuje z wnioskami o dotacje, a nie tylko biadoli.
jak się nic nie robi (nie składa wniosków), to i nic się nie ma (nie dostaje się dotacji od Struzika i nie tylko od Struzika).
Ciechanów – wioska? a Mława to niby co? – trochę mniejsza wioska, na dodatek ogarnięta jakimś marazmem, bezwładem.

Sławek
Gość
Sławek

Oj Oleńka, Oleńka. Nie pamiętasz zapewne, jak w pod koniec lat 80-tych na mławskim stadionie odbywały się spotkania derbowe III ligi (Mławianka – Mazovia) i jak cała „kryta trybuna” (taka nasz ówczesna „żyleta”) grzmiała z całych sił – „Cześć, cześć, cześć, Mława wita wieś”.

Olka
Gość
Olka

No tak, mławianie (co niektórzy) nie mogli przeżyć, że to Ciechanów został miastem wojewódzkim i jak widać do dziś to ich gryzie,
Do roboty, anie mowa nienawiści.

every
Gość
every

Kolega nie kolega, ale Kosiński to człowiek operatywny, otwarty na głosy mieszkańców. Działa dla dobra ogółu, a nie dla dobra bogatych jednostek. Nie ma co porównywać Kowalewskiego lubiącego błyszczeć w świetle fleszy kamer i aparatów fotograficznych z Kosińskim.

Emi
Gość
Emi

Jaką władzę wybraliście taki macie postęp. Nie jestem z Ciechanowa ale widać że to miasto żyje, i widać że chcą coś robić

Celemem
Gość
Celemem

To miasto zaiste żyje – kosztem innych. Jednym słowem – pasożyt.

Anonim
Gość
Anonim

…i znów ten nieszczęsny Ciechanów z prezydentem z PSL. Jeszcze dołączyło do niego Strzegowo z powiatu mławskiego – no coś podobnego.
U nas za to nic się nie dzieje oprócz tego, że ratusz pęcznieje i pęcznieje, a JE ma się dobrze, nawet bardzo dobrze. Ciekawe, jaką to prasę będzie wydawał ratusz za nasze pieniądze w swoim nowym wydziale komunikacji społecznej i medialnej oprócz tej propagandy na stronie ratusza.