Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Orszak Trzech Króli w Radzanowie


Orszak Trzech Króli już po raz szósty przemaszerował ulicami Radzanowa. Dzieje się tak na pamiątkę wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodził się Jezus, a Trzej Królowie (Mędrcy, Magowie) przybyli w ślad za Gwiazdą Betlejemską by oddać mu pokłon.


Również w tym roku mieszkańcy Radzanowa licznie podążyli za gwiazdą, trzema królami, aniołami, a nieco przeszkadzały im w poszukiwaniu Jezusa diabły. Po drodze okazało się, że wejść do nieba wcale nie jest tak łatwo, a zapisy w księdze życia szczegółowo opisują nasze zasługi ale i winy, co w humorystyczny sposób zobaczyliśmy w jednej ze scen orszaku u drzwi synagogi.

Co roku też rośnie popularność tej formy obchodzenia Święta Objawienia Pańskiego w Polsce. W 2017 roku Orszak Trzech Króli pojawił się w ponad 500 miejscowościach, w 2018 w 644, a w 2019 Orszak pojawił się na ulicach 752 miejscowości w kraju. Takie orszaki w tym roku pojawiły się w naszych sąsiednich miastach: Ciechanowie, Przasnyszu i Działdowie. Warto też wspomnieć, że Orszak przejdzie ulicami 22 miejscowości w 13 krajach i odbędzie się niemal na każdym kontynencie: w  Afryce, Ameryce Północnej i Południowej, Azji oraz Europie.

Zapraszamy na fotorelację z Orszaku w Radzanowie.

JK

 

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Nicki
Nicki
4 lata temu

Dziwię się że w Mławie nie ma orszaku. Jakaś biała plama na mapie. Nawet w dużych wioskach organizują i małeńkich miasteczkach.

Babcia
Babcia
4 lata temu
Reply to  Nicki

Tylko po co?

Mieszkaniec gminy Radzanów
Mieszkaniec gminy Radzanów
4 lata temu

Kolejny rok z rzędu, fajna inicjatywa, oby wpisał się na stałe w kalendarz naszej parafii

mławianka
mławianka
4 lata temu

No tak był w Radzanowie, Przasnyszu, Działdowie, Ciechanowie… Nidzicy, a w Mławie jak co roku nie było.

Ehh
Ehh
4 lata temu
Reply to  mławianka

bo w Mławie wolimy się kłócić niż iść ramię w ramię..

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x