Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mega Misja w Katolickiej Szkole Podstawowej


Katolicka Szkoła Podstawowa jako jedna z 200 szkół w całej Polsce została zakwalifikowana do programu Fundacji Orange Mega Misja. Jest to nowoczesny program edukacji cyfrowej dla dzieci z klas 1 – 3 szkoły podstawowej. Fundacja Orange odpowiada w ten sposób na realną potrzebę edukacji cyfrowej najmłodszych. Program obejmuje swoim zasięgiem już kilka tysięcy dzieci w całej Polsce.

W szkołach zakwalifikowanych do udziału w programie nauczyciele prowadzą 10- miesięczny cykl zajęć. Dzieci zdobywają ważne w cyfrowym świecie kompetencje, uczą się jak kreatywnie korzystać z nowych technologii, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć w sieci wiarygodne informacje, jakie treści publikować. Dowiadują się jak unikać niebezpieczeństw i chronić swoją prywatność w sieci. Zdobywają także umiejętności praktyczne, min. tworzą i obrabiają proste grafiki, dźwięki, filmy; uczą się jak organizować kampanie społeczne. To wszystko poprzez zabawę – forma programu opiera się na grze edukacyjnej (grywalizacji) z animowanymi bohaterami, którzy mają mnóstwo pytań oraz kłopotów, a dzieci pomagają im je rozwiązać. Pracując w grupach i podejmując kolejne zadania dzieci zdobywają punkty, które zamieniają na realne nagrody dla swojej świetlicy – sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki edukacyjne. Mega Misja nie polega jedynie na zajęciach przy komputerze – uczniowie rysują, wycinają, dyskutują. W ten sposób ćwiczą ważne kompetencje społeczne: umiejętność współpracy i osiągania kompromisów.

Starania dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej zostały docenione przez organizatorów. Dzieci biorące udział w programie wykonywały swoje zadania tak dobrze, że Fundacja Orange postanowiła je nagrodzić wysyłając do szkoły gry i zabawki edukacyjne oraz materiały plastyczne przeznaczone do szkolnej świetlicy. Największą radość sprawił dzieciom przysłany przez Fundację Orange tablet. Mega Misja w Katolickiej Szkole Podstawowej okazała się projektem, w który dzieci włączyły się bardzo chętnie.

http://www.ksp.mlawa.pl/

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]