Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W całej Polsce straż pożarna kontroluje escape room-y. A u nas?


fot ilustracyjne/pixabay


Po pożarze escape room-u w Koszalinie, w którym śmierć poniosło pięć osób,  Państwowa Straż Pożarna na polecenie ministra Joachima Brudzińskiego rozpoczęła kontrole przeciwpożarowe w tego typu obiektach na terenie całego kraju – podało w komunikacie MSWiA.

Do podjęcia takich działań została zobligowana też mławska komenda Państwowej Straży Pożarnej. Okazuje się jednak, że tak popularnej obecnie w kraju formy rozrywki na terenie powiatu mławskiego nie ma. Mławscy strażacy nie mają więc kłopotu ze sprawdzeniem, czy obiekt spełnia wymogi bezpieczeństwa pożarowego.

– Już wczoraj wykonaliśmy czynności rozpoznawcze. Jak na razie nie ustaliliśmy, aby tego typu obiekt funkcjonował na terenie powiatu mławskiego. Strefa Tajemnic, która mieściła się przy ulicy 3-go Maja zaprzestał już wcześniej działalności – informuje st. bryg. Zbigniew Kąpiński zastępca komendanta PSP w Mławie.

Escape room to gry akcji na żywo, które są próbą odwzorowania świata komputerowego w realnej rozrywce. Grupa kilku uczestników zostaje zamknięta w pomieszczeniu, najczęściej na okres 60 minut. W tym czasie muszą wspólnymi siłami rozwiązać zagadkę, odkryć jakieś tajemnice.Większość zagadek opiera się na poszukiwaniu kluczy czy kodów do kłódek, a pomieszczenia, w których uczestnicy zostają „uwięzieni” są tematyczne. Każde z nich skrywa w sobie zupełnie inną historię i stawia przed graczami wiele, przeróżnych pytań. Rozwikłanie tajemnicy przed upływem czasu jest jednoznaczne ze zwycięstwem i opuszczeniem pokoju o własnych siłach. Osoby, którym nie uda się rozwiązać zagadki w określonym czasie, pomieszczenie opuszczają dzięki pomocy tzw. Mistrza Gry.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
4 lata temu

Tego typu rozrywka profesjonalnie przygotowana, zapewne przynosi niezapomiane wrażenia. Niestety, jeżeli zabiera się za to partacz, któremu zależy tylko na jak największym zarobku minimalnym kosztem, może dojść do tego, czego wszyscy jesteśmy świadkami. Niewinne dziewczyny straciły życie. I to już tak u Nas w Polsce jest, obojętnie czego się nie dotknąć. Czasami lepiej dobrze sprawdzić, nawet więcej zapłacić, lub nie korzystać. Kraj wszechobecnej prowizorki, tylko ładnie upudrowany, a pod spodem ruina. Zabrzmi to w tym momencie brutalnie, ale jak dopiero jest trup, to wielka afera i pospolite ruszenie, kosztem czyjegoś życia…

Stary
Stary
4 lata temu

Teraz się obudzili jak tragedia się stała kto zezwolenia na to dał.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Fajny pomysł żeby coś takiego otworzyć

dzidek z bliska
dzidek z bliska
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

I Ciebie tam zamknąć podszywaczu.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x