Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ostatnie pożegnanie dyrektora Przemysława Kubińskiego


Licznie uczestnicząca młodzież szkolna, rodzina, znajomi i przyjaciele, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta, dyrektorzy miejskich i powiatowych jednostek i szkół, poczty sztandarowe towarzyszyły ostatniej drodze zmarłego nagle Przemysława Kubińskiego, dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie.


– Dzisiaj chcemy godnie pożegnać  człowieka dobrze nam znanego, który był częścią naszej społeczności, który wrósł w nasze środowisko, który przez długie lata kształtował młode pokolenie … Każda śmierć jest dla nas lekcją życia – mówił podczas mszy pogrzebowej w kościele pw. Św. Trójcy ks. dziekan Ryszard Kamiński.

Zmarłego pożegnali również: w imieniu rodziny syn, w imieniu środowiska szkolnego i oświatowego Maria Luberadzka – Cobas zastępca i najbliższy współpracownik zmarłego.

– Jako nauczyciel biologii miał liczne sukcesy w pracy przedmiotowca. Miał laureatów konkursów, cieszył się ich sukcesami. Jako dyrektor dużo wymagał, stawiał cele, rozliczał, ale nas rozumiał. To dzięki niemu nasza szkoła jest taką szkołą rzetelną. Przygotowuje uczniów do matury, do dorosłego  życia , do tego by spełniali swe marzenia, żeby szli na studia, które ich interesują, żeby je kończyli z sukcesem. Obiecuję ci Przemku, że nadal będziemy tą dobrą, rzetelną szkołą. Tak będzie – mówiła wyraźnie wzruszona Maria Luberadzka-Cobas.

W imieniu władz powiatu zmarłego pożegnał starosta Jerzy Rakowski i burmistrz Sławomir Kowalewski.

Przemysław Kubiński pochodził z Kuklina (gm. Wieczfnia Kościelna). Był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie, ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie i w 1989 roku wrócił do I LO już jako nauczyciel biologii. Od 1997 roku pełnił funkcję dyrektora tej szkoły.

JK

« 1 z 2 »

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
4 lata temu

Dziękuję Redakcji za zdjęcia wykonane z taktem i szacunkiem. To jest prawdziwe dziennikarstwo 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x