Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Karetkę do Mławy zadysponują nadal z Płocka a nie z Siedlec


Wojewoda Mazowiecki ogłosił Plan działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Mazowieckiego. Z informacji wynika, że mimo wcześniejszych zapowiedzi liczba dyspozytorni nie zostanie drastycznie zmniejszona. Powiat mławski tak jak dotychczas obsługiwać będzie dyspozytornia w Płocku.


 Obecnie funkcjonuje sześć rejonów operacyjnych obsługiwanych łącznie przez pięć dyspozytorni, które przyjmują zgłoszenia i wysyłają w najbliższy teren karetki. Wojewoda pod koniec roku wysłał do konsultacji propozycję zmniejszenia tego systemu do pięciu rejonów operacyjnych. Następnie zaproponował ich redukcję do trzech.

Z punktu widzenia mieszkańców Mazowsza najważniejsze jest to, że liczba dyspozytorni, a także rejonów operacyjnych ratownictwa nie zmieni się tak drastycznie. Z informacji przekazanych przez wojewodę wynika, że zaproponowany plan systemu ratownictwa dla Mazowsza zakłada funkcjonowanie pięciu rejonów operacyjnych. Zlikwidowany ma być jednak rejon operacyjny w Grodzisku Mazowieckim, pod który podlegały cztery powiaty, które teraz znajdą się odpowiednio: pow. sochaczewski w rejonie operacyjnym Płocka, pow. grodziski, żyrardowski oraz warszawski zachodni w rejonie operacyjnym Radomia oraz pow. piaseczyński i pruszkowski w rejonie operacyjnym Warszawy. Wojewoda zaproponował wszystkie te powiaty objąć rejonem operacyjnym Radomia.

Do planów redukcji ilości rejonów dyspozytorni krytycznie odnieśli się radni samorządu województwa, przesyłając swoje stanowisko zarówno wojewodzie jak i ministerstwu zdrowia, NFZ, ale też ministrowi spraw wewnętrznych i administracji oraz ABW.

red./źródło: rzecznik prasowy UMWM

Zobacz także:

Już niedługo karetkę do Mławy wyśle dyspozytor z … Siedlec

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ttyy
ttyy
3 lata temu

ostatnio dzwoniłem dwa razy wieczorem – z pretensjami abym przestał dzwonić – kazała mi trzęsącą się Matkę wsadzić CAŁĄ do zimnej wody w wannie… Rzecznik Konsumentów Mława powiadomił sam Warszawę jak Mu o tym powiedziałem… to był rok 2016 lub jeszcze ciut wcześniej…

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  ttyy

przecież od 40 lat nie mieszkasz w Mławie

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x