Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zmiany w ratuszu. Powstały nowe wydziały, są nowi naczelnicy


Z początkiem nowego roku burmistrz Sławomir Kowalewski zmienił strukturę kierowanego przez niego urzędu miasta. Zmiany oczywiście zmierzają w kierunku jej rozbudowy. Pojawiły się dwa nowe wydziały, którymi pokierują nowi naczelnicy. Oprócz nowych struktur swojego szefa zyskał Wydział Organizacyjny.


Nowym tworem jest dwuosobowy Wydział Komunikacji Społecznej i Medialnej. Składa się z naczelnika i jednego pracownika, a pokieruje nim Magdalena Grzywacz, będąca jednocześnie rzecznikiem prasowym ratusza.

Również nową strukturą jest sześcioosobowy Wydział Strategii I Funduszy Zewnętrznych, którego naczelnikiem został Przemysław Więckiewicz, dotychczasowy pracownik Wydziału Inwestycji.

Nieco wcześniej, bo w ubiegłym roku, w strukturze urzędu pojawił się też trzyosobowy Wydział Oświaty i Polityki Społecznej, którego naczelnikiem jest Magdalena Staszewska.

Wydziałem Organizacyjnym kierować będzie również dotychczasowy pracownik urzędu miasta Magdalena Cecelska.

Dotychczas funkcję naczelnika Wydziału Organizacyjnego sprawował Sekretarz Miasta Mariusz Szczechowicz. W związku z uzyskaniem mandatu radnego miasta wystąpił on o urlop bezpłatny i nie pełni już tych obowiązków.

Jakie są zadania nowych wydziałów, na razie trudno powiedzieć. Na stronie internetowej miasta w zakładce „Wydziały urzędu” widnieje już nowa struktura organizacyjna, nie zmieniony natomiast pozostał Regulamin Organizacyjny, który szczegółowo określa zadania poszczególnych wydziałów.

Takie zmiany organizacyjne mają również swoje konsekwencje finansowe. Przypomnijmy w 2017 roku urząd miasta planował wydatkować na wynagrodzenia pracowników (bez wynagrodzeń bezosobowych) kwotę 5 428 096 zł, w 2018 kwotę 5 879 601, /wzrost do roku ubiegłego o 8,3%/, a w 2019 – 6 136 987 zł / wzrost do roku ubiegłego o 4,4% /.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Green
Green
4 lata temu

ratusiku nasz malutki rosnij duży okraglutki, ratusz rosnał że aż strach, przebrał miarę no i….

z bliska dzidek
z bliska dzidek
4 lata temu
Reply to  Green

Przebrał miarę no i BACH, poczekajmy cierpliwie,bo i tak może byc, bo te zmiany to tworzenie stanowisk wydziałów, aby pracownicy, ktorzy wiernie służą Burmistrzowi, mieli większe uposażenie.Bo co robi rzecznik prasowy Ratusza, to ja do dzis nie widzę efektow jej pracy, a teraz dostanie JESZCZE pomoc do nic nie robienia. TO WYRZUCANIE NASZYCH PIENIEDZY pieniedzy w bloto, bo efekt pracy tej Pani, mają się nijak, do jej osiągnięć.

Maniek
Maniek
4 lata temu

Panowie Starostowie wyborcy czekają

z bliska--dzidek
z bliska--dzidek
4 lata temu
Reply to  Maniek

Człowieku daj tym Panom trochę czasu niech przypomną sobie jak kiedyś działali, bo nie które sprawy z ich byłego działania są już nieaktualne, a nauka nowych wymaga trochę czasu, bo co innego działać w mieście, a co innego w powiecie, to dwa odrębne światy. A wyborcy poczekają.

Green
Green
4 lata temu

mlawianka- masz rację że strona UM to jest jeden chaos (mówię o BIP) osobiście brakuje mi chronologi w wyszukiwaniu i to bez duplikatów, jedynym słowem lipa bo na głównej króluje schronisko dla psów

z bliska dzidek
z bliska dzidek
4 lata temu
Reply to  Green

A to co Gren, napisałeś to jest efekt pracy Pani rzecznik, i za taką lipe, bierze kase, a zeby bylo, śmieszniej, dostala jeszcze pomoc,

Green
Green
4 lata temu

Chyba da się policzyć, to jest urząd na 102.
„Wydział Komunikacji Społecznej i Medialnej ” to jest podziękowanie dla p.rzecznik za super skuteczną kampanię, natomiast wydział „Strategi i Funduszy Zewnętrznych” stworzony po 14 latach wejścia do UE, żeby coś pozyskać z tego torcika, ale lipa z tego będzie jak stoi się w 3m rzędzie

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Green

Odliczyłeś powtarzające się nazwiska, odliczyłeś emeryta który już w zasadzie nie pracuje? zauważyłeś, że radców prawnych brak, czyżby ich już nie zatrudniali? a może jeszcze jakichś stanowisk brak albo wydziałów

z bliska--dzidek
z bliska--dzidek
4 lata temu
Reply to  Green

A więc jeśli jest Pani taka skuteczna, w swej propagandzie, to czas Pani „NACZELNIK”, aby pokazać, wreszcie koszty kampanii wyborczej Pana Kowalewskiego. Dobrze to opisujesz Green–bo całe to działanie Kowalewskiego i jego akolitów /klakierów/ to JEDNA WIELKA LIPA.

Mławianka
Mławianka
4 lata temu

Złośliwość, zazdrość i chamstwo w tobie anonimie aż kipi. Co do ilości ztrudnionych pracowników w poszczególnych jednostkach czy urzędach to przecież żadna tajemnica i tylko całkowity ignorant i prostak może z tego tworzyć problem.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Mławianka

W Mławie na stronie ratusza trudno jest cokolwiek dokładnie policzyć, proszę Jaśnie pani (nazwiska się powtarzają, imiona też, nie ma żadnej przejrzystości), więc nie widzę ani zazdrości, ani chamstwa, ani złośliwości w wypowiedzi anonima.
W twojej wypowiedzi zaś widzę chamstwo, arogancję i butę taką samą jak u burmistrza.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  mławianka

Nawet nie ma tam wszystkich wydziałów.
W MOPS to już w ogóle nic nie ma.

Zyczliwy
Zyczliwy
4 lata temu
Reply to  Mławianka

czytam i oczom nie wierzę osoba wyniosla i arogancka zarzuca drugiej ze jest taka. Mierze ciebie wzgledem siebie

Olka
Olka
4 lata temu
Reply to  Zyczliwy

Tu nie chodzi chyba o chamstwo czy też arogancję, a ilość zatrudnionych w mławskim ratuszu.
Tak z ciekawości próbowałam policzyć zatrudnienie w mławskim ratuszu.
Wychodzi, że zatrudnienie w ratuszu wynosi około 100 osób w tym 12 osób w Straży Miejskiej, ale czy na stronie ratusza są wszystkie wydziały śmiem wątpić. Nie ma radców prawnych…
MDK – 30 osób
Muzeum Ziemi Zakrzeńskiej – brak danych, za dyrektora Arenta były takie dane, teraz ich niestety nie ma.
MOPS – brak danych.
Czy tak winna wyglądać informacja publiczna?

z bliska--dzidek
z bliska--dzidek
4 lata temu
Reply to  Mławianka

Jak można szanowna Pani krytykę tego stanu rzeczy nazywać ZŁOŚLIWOŚCIĄ, ZAZDROŚCIĄ CZY CHAMSTWEM, z Pani postu to przebija tylko w drugą stronę, czyżby Pani została zatrudniona w tym nowym wydziale Pani Rzecznik, BO WYCHODZI NA TO ŻE NAJLEPSZĄ OBRONĘ W PANI MIEMANIU JEST ATAK!!–a jeśli już ma Pani tą pracę to proszę ją wypełniać sumiennie, bez żadnego klakierstwa i lizuzostwa, bo to zle świadczy o obrońcy, tego patologicznego układu urzędasów miejskich,w rozbudowie do nie spotykanych rozmiarów urzędników tak w Ratuszu, jak i podległych jednostkach samorządowych, przykład Straży Miejskiej 12 osób, a kiedyś było tylko 4 strażników łącznie z szefem.

cbbbb
cbbbb
4 lata temu

a w powiecie dalej cisza. żenada. Śpiący królowie

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  cbbbb

O czym ma być tam głośno? o tym że starają się o zwiększenie dotacji na rondo? czy o jakichś zwolnieniach pracowników? co masz na myśli?
O tym, że mają się starać o zwiększenie dotacji na rondo słychać, o tym że burmistrzunio odpuścił też słychać

Anonim
Anonim
4 lata temu

Dalej wybierajcie na burmistrza SK, to w trzeba będzie pobudować drugi ratusz, a może tak nadstawić obecnemu ze 2 piętra?
Ciekawi mnie ilość zatrudnienia w UM, w MDK, w Muzeum oraz w tym wydziale pomocy społecznej na Zielonym Rynku. Czy kiedyś poznamy prawdę
W MDK to mi wychodzi koło 30 osób

Stefan
Stefan
4 lata temu
Reply to  Anonim

Złóż wniosek o udostępnienie informacji publicznej, to się dowiesz. Możesz go nawet wysłąć mailem.

odp Stefan
odp Stefan
4 lata temu
Reply to  Stefan

urzędas klakier SK udziela się w czasie godzin pracy a innym potrafi to perfidnie wytknąć

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x