Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Czym zadziwi nas 27. Finał WOŚP w Mławie?


Otwarty bieg wokół parku, atrakcyjne gadżety z logo WOŚP, lightstick-owe światełko do nieba, możliwość wpłat w terminalu płatniczym, koncerty świetnych mławskich zespołów to tylko niektóre z zaplanowanych na nadchodzący finał Orkiestry atrakcji i nowości.


13 stycznia po raz dwudziesty siódmy zagra Wielko Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kolejny raz zagra też w I Liceum Ogólnokształcącym. Tegoroczne hasło orkiestry to „Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Program tegorocznego finału przedstawił wczoraj sztab WOŚP w I Liceum. Rozpocznie się on w niedzielę 13 stycznia wcześniej niż zwykle, bo już o godzinie 12-tej. Po raz pierwszy wystartuje wokół parku otwarty dla wszystkich bieg. Po nim obejrzymy pokaz działań ratowniczych podczas inscenizacji wypadku drogowego.

Dalsza część finału odbywać się będzie w hali. Tu wystąpią w przygotowanych programach przedszkola, szkoły i zespoły, m.in. mławskie Miasto Wewnętrzne i Release. Nie zabraknie też stoisk i innych atrakcji. Będzie policyjne miasteczko, alkogoole, zabytkowe skutery czy strzelnica ASG (ta na zewnątrz budynku).

Tego dnia z puszkami oznakowanymi logo WOŚP na ulicy wyruszy 30 wolontariuszy i około 40 osób im towarzyszących. Po raz pierwszy wśród wolontariuszy oprócz młodzieży z I LO pojawią się uczniowie ZS nr 2 i ZS nr 3 oraz rekonstruktorzy z GHRLC.

Tak jak zawsze licytowane będą jubilerskie serduszka, poduszki, koszulki, kubki i breloczki oraz inne gadżety czy fanty. Takowe przedmioty można przekazać nawet do 11 stycznia w sekretariacie lub bibliotece I LO.

Finał odbędzie się bez kosztownego pokazu fajerwerków. Światełko do nieba jednak będzie, choć w postaci tzw. lightstick – światełka chemicznego. Zapalony świetlik może potem towarzyszyć uczestnikom w drodze powrotnej do domów.

Osoby, które chcą skontaktować się ze sztabem, mogą dzwonić pod nr tel. 501 231 813 lub 664 993 447, poprzez maila: [email protected]. Lub na profilu fb mławskiej Orkiestry.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Sławogora
Sławogora
3 lata temu

Jasne. Jeden grosz dla chorych reszta dla cwanych. Głupi niech sypie

Mariooooo
Mariooooo
3 lata temu
Reply to  Sławogora

No to aż o jeden grosz dla chorych więcej niż w wyniku Twojego ględzenia przez internet

milo
milo
3 lata temu
Reply to  Sławogora

sypnę, choć za głupiego nie uchodzę… zachęcam też innych, bo jak przyjdzie co do czego nie będzie się czym leczyć. Dzięki takim akcjom chociaż sprzęt jest. Potrzebna jeszcze akcja wymiany obsługi medycznej – lekarze z serduszkami, to by było COŚ

Wnikliwa
Wnikliwa
3 lata temu
Reply to  Sławogora

Sypnę…będę może dla kogoś ‚głupia’ ale za to z poczuciem, że komuś pomogę

WOŚPowiec
WOŚPowiec
3 lata temu
Reply to  Sławogora

Wiesz dlaczego od dwóch lat WOŚP bije wszelkie rekordy? Dzięki takim durnym komentarzom jak twój.
Nie wymażecie naszych serduszek z telewizji!

Oli
Oli
3 lata temu
Reply to  Sławogora

A drugi głupi niech nie gada głupot…

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x