Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sprawdź gdzie otrzymasz bezpłatną pomoc prawną


Dwa punkty w Mławie, po jednym w Lipowcu Kościelnym, Szydłowie, Dzierzgowie, Wieczfni Kościelnej i Strzegowie udzielać będą od 1 stycznia 2019 r. nieodpłatną pomoc prawną.


Punkty pomocy prawnej będą miały siedziby w:

  1. Starostwie Powiatowym ul. Władysława Stanisława Reymonta 6 lok nr 2 w każdy wtorek i środę  w godz.: 1400– 1800oraz piątek w godz. 900 – 1300 i 1400 – 1800
  2. Zespole Ośrodków Wsparcia w Mławieprzy ul. Słowackiego 18 w poniedziałki  i czwartki w godz. 800 – 1200
  3. Urzędzie Gminy Lipowiec Kościelnyw każdy poniedziałek w godz. 800 – 1200
  4. Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szydłowiew poniedziałek w godz. 1000 – 1400  i wtorek w godz. 1200 – 1600
  5. Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzierzgowiew środy w godz. 800 – 1200
  6. Urzędzie Gminy w Wieczfni Kościelnej każda środę w godz. 1000– 1400  i czwartek  w godz. 1200 -1 600
  7. Urzędzie Gminy Strzegowow czwartek w godz. 1200 – 1600 i piątek w godz. 800 – 1200

Z nieodpłatnej pomocy będzie mógł skorzystać każdy, kto złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej. Do oświadczenia nie trzeba dołączać żadnych zaświadczeń urzędowych, ani innych dokumentów.    

 Nieodpłatna pomoc prawna polega na:

1) poinformowaniu osoby fizycznej o obowiązującym stanie prawnym oraz przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach, w tym w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowoadministracyjnym, lub

2) wskazaniu sposobu rozwiązania powstałego problemu prawnego, lub

3) sporządzeniu projektu pisma, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowoadministracyjnym – w takim przypadku prawnik udzielający nieodpłatnej pomocy prawnej może sporządzić projekt pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu   w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego    w postępowaniu sądowoadministracyjnym.

Nieodpłatna pomoc prawna nie będzie obejmowała spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem  przygotowania do rozpoczęcia tej działalności.

Przed udzieleniem nieodpłatnej pomocy prawnej Radca Prawny bądź Adwokat może żądać od osoby uprawnionej okazania dokumentu stwierdzającego tożsamość. 

źródło: Starostwo Mławskie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x