Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od stycznia podwyżki pensji zasadniczej nauczycieli. Wzrastają od 121 do 166 zł


Od 121 do 166 zł wzrośnie wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli po styczniowej podwyżce. Ministerstwo edukacji opublikowało projekt rozporządzenia ze stawkami.


Od stycznia 2019 r. nauczyciele otrzymają zapowiadaną podwyżkę wynagrodzenia. Minister Anna Zalewska przekazała w piątek do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Określone są w nim kwoty dla nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego z uwzględnieniem poziomu wykształcenia.

W przypadku nauczycieli, którzy mają najwyższy wymagany poziom wykształcenia czyli tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym (ta grupa stanowi prawie 96 proc. wszystkich nauczycieli) wynagrodzenie zasadnicze będzie wynosiło po zmianach: dla nauczyciela stażysty – 2538 zł, nauczyciela kontraktowego – 2611 zł, nauczyciela mianowanego – 2965 zł, nauczyciela dyplomowanego – 3483 zł. To odpowiednio o 121, 124, 141 i 166 zł więcej niż obecnie.

„Samorządy mają obowiązek wypłacić podwyżkę wynagrodzenia nie później niż w ciągu 3 miesięcy po ogłoszeniu ustawy budżetowej na dany rok, z wyrównaniem od 1 stycznia” – informuje MEN w komunikacie.

W projekcie ustawy budżetowej na 2019 r. na sfinansowanie podwyżek zaplanowano dodatkowo ok. 2,8 mld zł.

Od stycznia 2020 r. nauczyciele mają otrzymać kolejną transzę podwyżki pensji. Z wyliczeń MEN wynika, że wtedy wynagrodzenie zasadnicze wzrośnie dla nauczyciela stażysty o 371 zł, dla nauczyciela kontraktowego o 381 zł, dla nauczyciela mianowanego o 432 zł, dla nauczyciela dyplomowanego o 508 zł – w porównaniu z 2018 r.

Wynagrodzenie zasadnicze jest jednym ze składników wynagrodzenia nauczycieli. Zgodnie z Kartą nauczyciela otrzymują oni również m.in. dodatek funkcyjny czy dodatek motywacyjny. Samorządy określają w regulaminach płac wysokość dodatków do wynagrodzenia, uzależniając je w znacznej mierze od wynagrodzenia zasadniczego.

źródło: PAP/aba/

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Fąfel
Fąfel
5 lata temu

Nic nie produkuja, niewiele pracują a zarabiaja nieżle i jeszcze im mało.

Anka
Anka
5 lata temu
Reply to  Fąfel

To się zatrudnij w szkole

Z R ..
Z R ..
5 lata temu
Reply to  Anka

Nie mam znajomosci

NAUCZYCIEL
NAUCZYCIEL
5 lata temu
Reply to  Z R ..

Jak się nie ma znajomości, to się trzeba opierać na wykształceniu, wiedzy i lubić tę pracę – mimo wszystko.

Słuchacz
Słuchacz
5 lata temu
Reply to  NAUCZYCIEL

Jakiej wiedzy?90% naszych mózgów które królują jako wytężone mózgo w naszych szkołach to pocioty dygnitarzy lub jeszcze osoby ze starego układu , które zaocznie studiowały, gdzie dziecko idzie do szkoły i ma biegunkę ,cały się trzęsie , bóle brzucha bo boi się jednej pani z którą będzie miało lekcje.przykre

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Z R ..

To masz problem :)))))

Ktoś
Ktoś
5 lata temu
Reply to  Z R ..

Powiedz po prostu że nie masz wykształcenia.

Nauczycielka
Nauczycielka
5 lata temu
Reply to  Anka

Zapraszamy

matka
matka
5 lata temu
Reply to  Fąfel

Za to próbują czegoś nauczyć – chociażby braku ignorancji, jaki Ty reprezentujesz. Próbują też coraz częściej w procesie wychowawczym zastąpić nieudolnych rodziców. Rodzice ci są coraz bardziej roszczeniowych i bezczelnych. Po otrzymaniu 500 plus są coraz bardziej nastawieni na branie i aby ciągle narzekają, że mało i mało. Po rozwaleniu systemu edukacji przez PiS i zdemoralizowaniu socjalem społeczeństwa przed nauczycielami stoją coraz większe wyzwania. Chociażby próba budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Z R ..
Z R ..
5 lata temu
Reply to  matka

Nie matka tylko ppstylu widac pan j

Kilka słów prawdy
Kilka słów prawdy
5 lata temu
Reply to  matka

Proponuje stać się Tym socjalem i zobaczyć jak to jest tak żyć i jak wygląda te życie A potem dawać opinie co do spcjalu
Gdyby nie ten socjal nie było by rąk do pracy fizycznej nie było by dzieci aż tyle więc mniej etatów dla nauczycieli
Nie każdy socjal jest taki sam
Warunki życia w socjal są inne niż u wyższej społeczności
Nie mierzyć nikogo jednakową miarą wielu ludzi pochodzących z socjalu dużo w życiu osiągną i są dobrymi ludźmi
Zazdrość za 500zl sprawia że plują na ludzi ludzie A przecież sami zarabiają o wiele więcej ale drudzy najlepiej żeby z głodu umarli to będą się cieszyć
I kolejna sprawa program 500+ nie jest kierowany do socjalu a do ludzi posiadających dzieci
Jak ktoś zazdrosny że socjal ma dzieci kilkoro to niech sobie też zrobić z 4 dzieci i też będzie 500zl pobierał

Trochę inna prawda
Trochę inna prawda
5 lata temu

No proszę, jak to się oburzył/oburzyła słowem socjal. 500 + akurat nie zwiększyło liczby urodzeń. Liczba urodzonych dzieci jest mniejsza w 2018 r. w stosunku do poprzedniego. Piszesz bzdury. To jedna sprawa. Druga, to fakt zwiększającej się liczby niepracujących matek. Porzucają pracę, nie płaca podatków, nie dokładają się do kolejnego 500+. Z Twojej kulawej pisowni wnioskuję, że za szkołą nie przepadałeś/przepadałaś. Twoja polonistka by się za głowę złapała. Poza tym dzieci się nie robi – na biologii nie uczyli poprawnego określenia ? To kolejny dowód, jak ważna jest praca nauczyciela. Biorąc pod uwagę pisownię, słownictwo i oburzenie wnioskuję, że jesteś przedstawicielem elektoratu PiS zdemoralizowanego socjalem oraz bezproduktywna jednostką pasożytującą na innych.

Wanda
Wanda
5 lata temu
Reply to  Fąfel

Kasjerki w marketach zarabiają więcej i tylko siedzą.Nie masz czlowieku pojęcia o pracy nauczycieli to się nie wypowiadaj.

Lolo
Lolo
5 lata temu
Reply to  Fąfel

Nie chciało się nosić teczki trzeba nosić dziś woreczki ?

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x