Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowe wozy i łódź dla mławskich strażaków


„Stajnia” mławskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej wzbogaciła się z końcem ubiegłego roku o trzy nowiutkie, prosto spod igły nabytki. Są to:  rozpoznawczy Volkswagen Amaroc z napędem 4×4 typu zabudowany pick-up, operacyjny Volkwagen Golf oraz aluminiowa łódź płaskodenna z silnikiem 40 KM wraz z przyczepką do transportu. Ogólny koszt zakupu pojazdów i łodzi to ponad 360 tys. zł.


Zakupy sfinansowano z wniesionych wspólnie środków powiatu, miasta, gmin, Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Z takiej odnowy wyposażenia mławskiej komendy straży cieszą się również druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego powiatu. Choć na razie nie do końca nie wiadomo do których OSP trafią wycofane z Mławy samochody Nissan Pathfinder, Alfa Romeo oraz pneumatyczny ponton, to jednak pewne jest, że dalszą służbę pełnić będą w powiatowych jednostkach OSP.

Mławska komenda dość skutecznie ubiega się o środki finansowe na zakup nowych wozów. W roku 2017 na stan komendy trafił nowy, ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Scanii, który kosztował ponad milion złotych.

W tym roku samochody operacyjny, rozpoznawczy i łódź. Jakie są plany inwestycyjne na rok 2019 zapytaliśmy komendanta jednostki.

– W 2019 roku planujemy wymianę nawierzchni placu manewrowego przy budynku komendy. Już mamy zakupioną kostkę brukową, będziemy szukać teraz środków na wykonawstwo. Jest również nadzieja na termomodernizację obiektów garażowych – mówi bryg. Jarosław Kuciński komendant KP PSP w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lucek
Lucek
3 lata temu

Wydatki na takie samochody to zbytek, tylko do wożenia tyłka komendanta.

ttyy
ttyy
3 lata temu

z całym szacunkiem dla tych dzielnych ludzi… ale jako lekarz muszę choć nie chcem ale muszem tej dziewczynie powiedzieć, iż to są chłopaki mocno niedotlenione ! i co za tym idzie dość często dostają zadyszki a ponadto strażak to jednak służba a więc w Sylwestra Oni są najczęściej w pełnej gotowości bojowej… na lekkie łatwe i przyjemne życie nie licz dziewczyno również z żołnierzem, policjantem czy choćby górnikiem ! a finansowo to Oni z całym szacunkiem powinni zarabiać zdecydowanie dużo lepiej jak też lekarze, nauczyciele i wszyscy inni prawdziwi Polacy… a więc dość tych ławeczek i innych pomników bezużytecznych i Naród powinien inwestować w ludzi a nie w pomniki wszelakie… i bardzo dobrze jest wyposażenie w sprzęt narzędzia !!! i to powinno nas bardzo cieszyć !!!

every
every
3 lata temu
Reply to  ttyy

Chociaż raz napisałeś coś mądrego popaprańcu, kaleczący mowę polską do samej kości.

Luzer
Luzer
3 lata temu

To nic trudnego, wpadaj do nas!

Girl on fire
Girl on fire
3 lata temu

Chciałabym mieć chłopaka strażaka..

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x