Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ławki Niepodległości w Mławie jednak nie będzie?


W październiku urząd miasta pochwalił się, że Mława znalazła się wśród 143 samorządów, w których stanie dofinansowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej multimedialna i podgrzewana Ławka Niepodległości. Teraz okazuje się, że umowa z MON jest nie podpisana a jedyny wykonawca wycenił jej budowę na niemal 50 tys. zł.


Według założeń MON koszt budowy takiej ławki miał wynieść około 37,5 tys. zł z czego 30 tys. zł wykładało ministerstwo. Ratusz rozpoczął procedurę zamówień publicznych, jeszcze zanim podpisał umowę z MON. W pierwszym zapytaniu firma kamieniarska wyceniła jej budowę na 40 tys. zł, ale miasto unieważniło przetarg informując, że do podpisania umowy z wykonawcą nie doszło.

W drugim zapytaniu również wpłynęła tylko jedna oferta zresztą od miejskiej spółki MPDM. Tu prace wyceniono na 49 999 zł. Ten przetarg również miasto unieważniło, argumentując, że jedyna oferta złożona w ww. postępowaniu znacznie przewyższa koszty realizacji zadania, jakie zostały przedstawione we wniosku o dofinansowanie do MON.

– W związku z tym, że Ministerstwo Obrony Narodowej nie przewiduje możliwości złożenia przez Miasto Mława aktualizacji preliminarza uwzględniającego wzrost kosztów realizacji zadania, jakie zostały przedstawione w ofercie złożonej w ramach Konkursu pt. Ławka Niepodległości dla samorządów”, umowa z MON na dofinansowanie przedmiotowego zadania nie mogła zostać przez Miasto Mława podpisana. Natomiast koszt przedsięwzięcia stanowiący kwotę 49 999 zł jest zbyt wysoki, aby mógł zostać zrealizowany wyłącznie ze środków własnych – czytamy w uzasadnieniu.

Wycofanie się cichaczem Mławy z budowy ławki zbiegło się w czasie z falą krytyki w mediach ogólnopolskich jaka spadła na tę inicjatywę ministerstwa.

Jedna z organizacji pozarządowych określiła „ławki niepodległości” mianem „estetycznego dramatu”.

„Jest ich ponad 100 i oby nie stanęły w Waszej okolicy. Estetyczny dramat! Jedna jest już w Łazienkach Królewskich” – napisała Fundacja Wzornictwo i Ład, która zamieściła na Facebooku zdjęcia białej ławki z ceglanym siedziskiem i podpisem „Niepodległa”.

W skali kraju, ministerstwo zaplanowało 4 mln zł dofinansowania na budową wspomnianych ławek.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
monit
monit
4 lata temu

i bardzo dobrze że płaszczak chciał wcisn,ac Mławiw szkaradną ławkę

mławianka
mławianka
4 lata temu

Ciekawe ile kasiory zgarnął PISowski pomysłodawca tych „szlachetnych” ławeczek, a ile PISowski projektant.

Green
Green
4 lata temu
Reply to  mławianka

Pewnie nic, bo żeby dostać dotację ławeczka powinna stać do końca 2018, i tu lipa, dlatego były te ” dziwne” przetargi

every
every
4 lata temu
Reply to  Green

Pomysł był, projekt też był, a więc kasa poszła do czyjejś lub czyichś kieszeni.
Nieważne, że Mława nie skorzystała i dotacja przepadła.
To, że nie udało się ratuszowi z tą ławeczką, to całe szczęście, bo tylko uratowało to kilka lub kilkanaście milionów z miejskiej kasy, czyli z naszej kasy, Green.
Ponadto nie będziemy musieli się wstydzić przed przyjezdnymi za to szkaradztwo.
Dziwię się, że ratusz w ogóle brał udział w tak nędznym konkursiku zamiast przygotowywać wnioski o grube miliony np. na rewitalizację placu przy Handlowcu, plac zabaw w parku czy też II etap remontu MDK, o którym od paru lat coś bardzo cicho.

Green
Green
4 lata temu
Reply to  every

Tak wiem że wszyscy dostaliśmy po kieszeniach , smutne są takie projekty, był czas żeby to zmienić 28% uprawnionych to słabo moim zdaniem

dzidek z bliska
dzidek z bliska
4 lata temu

Eh to sie porobiło… Gdzie ja pupcie będę grzał w te srogie zimy :(((

dzidek z bliska ten prawdziwy
dzidek z bliska ten prawdziwy
4 lata temu

Jednak IDIOTA DUBLER MEGO NICKU nie odpuszcza, musi cię to bawić Baranie, rozpal sobie ognisko które ci ogrzeje tą d ***ę, naprawdę lecz się, i pomódl sie o zdrowie bo o rozum takiego ćwoka to jest już za pózno, DURNY KOŁTUNIE.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
4 lata temu

Leczyć to Ty się lecz! Jest tyle nicków a Tobie się akurat zawsze mój podoba ;/ potem udajesz że ktoś się pod Ciebie podszywa. Żal.pl. nie wiem co Cię w tym tak podnieca

z bliska--dzidek
z bliska--dzidek
4 lata temu

Po prostu jest mi WSTYD ŻE TAKI DEBIL SIĘ PODSZYWA POD MÓJ NICK. Ii tylko tyle aż tyle miernoto, i aby nie równać się z tobą ja zmieniłem swój, bo to co piszesz było na twoje konto, MĄDRY GŁUPIEMU ZAWSZE MUSI USTĄPIĆ.!!!!

h13
h13
4 lata temu

Super wiadomość na „dzień dobry”.
Te ławki to rzeczywiście dramat, wyglądaja jak sarkofagi.
Cieszę się, że nie stanie w centrum miasta.

Green
Green
4 lata temu

Mława nie ma ławeczki a Ciechanów ma autobusy

Olka
Olka
4 lata temu

Ciechanów i tak nie ma czegoś co ma mława, a mianowicie: burmistrza bufona.

every
every
4 lata temu

No i czym tu się było chwalić i naśmiewać, że Mława będzie miała to czego Ciechanów nie będzie miał.
Nie wstyd Wam ratuszowi spece z burmistrzem na czele?
Startować w jakimś konkursiku i wygrać jakąś marną dotację na ławeczkę, zamiast pozyskiwać dotacje do kosztownych inwestycji – to szczyt operatywności naszego mławskiego UM, bo tytko na tyle stać naszych specjalistów ratusza.
Marne to.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
4 lata temu
Reply to  every

Jak słusznie zdążyła Pani zauważyć, ekipa prowadzona wprawną ręką Burmistrza Kowalewskiego, nie liczy się kompletnie z uwagami mieszkańców, nie mają za grosz WSTYDU. Najwyższy czas Panie Burmistrzu, aby zaczął Pan traktować ludzi-mieszkańców tak, jakby sam chciał być Pan traktowany, proszę odsunąć od siebie tych klakierów,i niech Pan przestanie zarządzać–a zacznie wreszcie RZĄDZIĆ–/tylko nie takimi decyzjami/

Dawid
Dawid
4 lata temu

I bardzo dobrze. Lepiej przekazać te fundusze (nawet jeśli miasto miało wyłożyć tylko 7 tys.) na jakieś akcje społeczne czy realizację innych projektów. Nie ma co budować drogiego badziewia, z którego i tak nikt by nie korzystał.

Chucky
Chucky
4 lata temu
Reply to  Dawid

A ja chciałem może telefon ładować

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Chucky

To se w domciu ładuj ile wlezie.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x