Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Novago zmienia profil działalności. To kłopot dla samorządów


Dotychczas to firma Novago, powstała z dawnej należącej do miasta spółki USKOM obsługuje praktycznie większość lokalnych samorządów w powiecie mławskim, odbierając z terenu miasta i gmin odpady komunalne. Potem je przetwarza i składuje. Teraz ma się to zmienić. Firma zaprzestanie odbioru odpadów, nadal będzie je przetwarzać i składować. Odbiorem odpadów zajmie się nowo utworzony podmiot lub podmioty.


ksp Mława
Reklama

Taka informacja pojawiła się nie w materiałach informacyjnych spółki należącej obecnie do światowego koncernu China Everbright International, ale na sesji Rady Gminy Dzierzgowo. Wynika z niej, że firma jest na etapie transformacji i nowego sprofilowania działalności i docelowo nie będzie zainteresowana zbiórką odpadów. Przetwarzaniem i zagospodarowaniem tak. Na naszym lokalnym rynku będzie powstaną jeden lub dwa nowe podmioty, które przystępować będą do ogłaszanych przez samorządy przetargów.

To kłopot dla samorządów, którym kończą się zwykle z upływem roku podpisane wcześniej umowy na odbiór odpadów, gdyż do przetargu nie przystępuje Novago, a zapowiadane podmioty jeszcze nie powstały.

Dziś spółka Novago prowadzi działalność na terenie 4 województw: mazowieckiego ( Miączyn, Kosiny, Uniszki Zawadzkie), warmińsko-mazurskiego (Różanki), wielkopolskiego (Złotów) oraz kujawsko-pomorskiego (Żnin) i zatrudnia około 400 pracowników.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
woman
woman
3 lata temu

Niedawno, gdy byłam w Ciechanowie, pewna pani powiedziała mi, że w Mławie od lat podejmowane są debilowate pomysły. Owa pani, nie wyobraża sobie żeby w Ciechanowie jakakolwiek władza przekazała w prywatne ręce komunalne spółki, jak to zrobiono w Mławie, gdyż byłby to powód do drastycznego wzrostu cen za usługi komunalne. Ale jak to w Mławie, „lider z powołania” uzasadni to obiektywnymi czynnikami, a w jego ustach podwyżki stano się obniżką.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  woman

I to jest cała prawda o mławskiej Władzy, tym bardziej niepojęte jest to że daliśmy tej Władzy możliwości rządzenia na dalsze 5 lat. Bo w Mławie jest ścisła współpraca w ramach Partnerstwa Publiczno Prywatnego—bo według naszych Włodarzy biznes to biznes, nie ważne że miasto ubożeje, coraz większe długi, ważne jest że mławskim BIZNESMENOM, puchną portfele, i jest rokrocznie coraz więcej milionerów, niestety kosztem Mławiaków.

stary
stary
3 lata temu

To czeka na ciekawy rok śmieci będziemy wyrzucać na ulice niech miasto się tym martwi za chwilę ścieki będziemy wylewać do deszczówki bo nikt nie będzie od nas ich odbierał bo też firma przejdzie transformacje na sprzedaż wody.

Józef
Józef
3 lata temu

Należy zapytać byłego burmistrza – H. Antczaka dlaczego sprzedał firmę USKOM i tym samym wysypisko śmieci ?. Jaki był w tym interes dla miasta ? Gdyby tak się nie stało, to dziś miasto zarabiałoby na zbiórce odpadów a dołów na Żulinku starczyłoby pewnie na 50 lat. Przywoływany wielokrotnie Ciechanów, gdzie włodarze miasta mądrze gospodarują, ma własną spółkę PUK, która nie tylko obsługuje miasto ale też zarabia w sąsiednich gminach i ma też własne składowisko odpadów w Pawłowie. Na modernizację wysypiska USKOM otrzymał dotację unijną w ramach programu ZPOOR w wysokości 85% poniesionych kosztów, więc te pieniądze otrzymałoby tez miasto. W Mławie popełniono błędy, fatalne w skutkach na następne lata.

every
every
3 lata temu
Reply to  Józef

W Mławie cały czas popełnia się błędy fatalne w skutkach.
Obecny burmistrz sprzedał kilka hektarów ziemi za 5 mln zł, ale z tych 5 milionów już zabezpieczył 3 miliony na infrastrukturę i nie tylko dworca Mława Miasto.
Po co to było?
PKP chciało samo wybudować dworzec kolejowy, ale burmistrz się nie zgodził, a teraz proszę przedsiębiorca, który kupił teren pobuduje galerię handlową, ale o infrastrukturę zadba już burmistrz. Ponadto przedsiębiorca sprzeda kupione grunty developerom i zarobi na tym niemałe pieniądze.
Tak to jest jak, jak gospodarz miasta nie zna się na ekonomi tylko na miernym kolarstwie.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Józef

Interes byl ale dla tego, kto to kupil,myślę ze wiecie o kogo chodzi i odsprzedal z dobrym zyskiem. A decyzje podejmowal masz rację byly Burmistrz Antczak, na co pozwolila mu Rada Miasta i bledy te mszcza się do dzisiaj, a obecny Burmistrz miał dobrego nauczyciela, i tą wiedzę uskutecznua dzis, o czym pisze ,every, i celnie punktuje Obecnego Burmistrza, ktory przez te lata o kolarstwie zapomniał, teraz ma tylko politykę w glowie i dobrą współpracę z P.P.Prywatnym , no i mamy to co mamy.

TO==Ja
TO==Ja
1 rok temu
Reply to  Józef

Byly Burmistrz Antczak, poznal mławskiego, początkującego biznesmena .ARENTA. No i stało, się najpierw sprzedal mu Raestauracje, pod KURANTEM , a pozniej od slowa do slowa, USKOM,, W REALIZACJI TYCH PLANOW pomagal byly prezes USKOM A.GODZWA. I tak do dzis dziala w Mlawie, rozwiniete do niespotykanych rozmiarow P.P. PRYWATNE.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x