Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Orszak Trzech Króli po raz trzeci w Ciechanowie


6 stycznia 2019 roku miasto, wspólnie z ciechanowskimi parafiami, trzeci raz organizuje Orszak Trzech Króli. Zaproszenie przyjął biskup płocki Piotr Libera. Uczestnicy Orszaku zbiorą się o godz. 13.00 na placu Jana Pawła II, wszyscy otrzymają korony i śpiewniki. Sprzed ratusza Orszak z trzema mędrcami na czele, przemieszczającymi się konno, dotrze do kościoła farnego, gdzie odbędzie się Msza Św.


Przemarszowi towarzyszył będzie śpiew. Na początek kolędy zagra orkiestra dęta OSP Ciechanów. Uczestnicy Orszaku dostaną śpiewniki i korony, organizatorzy zachęcają również do samodzielnego przygotowywania koron oraz przebierania się za mędrców ze Wschodu. Przed wymarszem, na scenie na placu Jana Pawła II zaprezentowana zostanie scenka. Orszak przejdzie ul. Warszawską, następnie ul. ks. Piotra Ściegiennego, docierając do kościoła farnego, gdzie znajdowała się będzie Święta Rodzina, której złożony zostanie pokłon. Około godz. 14.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta, której będzie przewodniczył biorący udział w orszaku biskup Diecezji Płockiej ks. Piotr Libera.

Organizację Orszaku Trzech Króli wspierają także ciechanowscy harcerze. W przygotowanie scenki angażuje się stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni. Straż Miejska oraz policja, które będą dbać o bezpieczeństwo przemarszu, proszą kierowców o wyrozumiałość i ostrożność. Na trasie orszaku ruch będzie chwilowo wstrzymywany. Od wieczora 5 stycznia (około godz. 20.00) do zakończenia wydarzeń parking naprzeciwko ratusza na placu Jana Pawła II będzie wyłączony z użytkowania.

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x