Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Od  stycznia MKM zmienia przewoźnika, trasy i koszty


Od stycznia 2019 r. obsługę Mławskiej Komunikacji Miejskiej przejmuje po Mobilis miejska spółka – Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe.  Dla pasażerów nie wywołuje to żadnych skutków, poza zmienionymi przebiegami tras, dla budżetu miasta oznacza to jednak większe koszty. Dlaczego?


ksp Mława
Reklama

Dotychczas obsługująca MKM spółka Mobilis w latach 2014 – 2017 świadczyła przewozy za nieco ponad 2 mln zł, co oznacza roczny koszt około 670 tys. zł. Po wygaśnięciu trzyletniej umowy miasto ogłosiło przetarg, do którego stanęła jedynie firma Polonus z Warszawy. Ta zaoferowała wykonanie usługi za 3 mln zł rocznie. Wówczas miasto przedłużyło jedynie na rok umowę z Mobilis, podnosząc kwotę do ok. 1 mln zł i  zapowiadając rozpisanie w tym czasie nowego przetargu. Ostatecznie jednak z ogłoszenia ponownego przetargu wycofano się i podjęto decyzję o przekazaniu tego zadania miejskiej spółce. Jak się jednak okazało podczas dyskusji na grudniowej sesji rady miasta koszt wozokilometra w Mobilis był niemal dwukrotnie niższy niż ten, który wyliczyła spółka MPDM. Odpowiadają na pytanie w tej sprawie złożone przez radnego Mirosława Zbrzeznego, naczelnik  wydziału gospodarki komunalnej Piotr Tomaszewski podał kwoty. Mobilis przejazd 1 km.– 4,10 zł brutto, MPDM – 7,50 zł netto (8,10 brutto). Według wyjaśnień naczelnika Tomaszewskiego tak wysokie koszty wynikają z kosztów nabycia taboru w drodze leasingu przez MPDP. A w celu realizacji zadania MPDM wyleasingował sześć autobusów trzy duże (12-metrowe) i tyle samo mniejszych (10,5-metrowych), które będą kursować na 4 liniach.

Od stycznia na trzech spośród czterech działających obecnie linii zostaną wprowadzone korekty trasy.

Autobus linii nr 1 nie będzie już wjeżdżał z ul. Kopernika w ul. Piechowskiego, lecz kierował się prosto w stronę działek, a następnie ul. Szpitalnej. Jedna z pętli na tej trasie zostanie przeniesiona z ul. Łąkowej na ul. Wójtostwo. Z kolei autobus linii nr 3 (wcześniej: A) swój kurs będzie zaczynał na pętli na ul. Krajewo, skąd uda się na ul. Piekiełko, a następnie pojedzie na ul. Studzieniec. Z obu tych linii zniknie przystanek mieszczący się obecnie na dworcu autobusowym.

Nieco więcej zmian obejmie linię nr 4 (wcześniej: B). Z ulicy Kolejowej autobus będzie dojeżdżał pod Mławską Halę Sportową, a następnie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręcał w ul. Zuzanny Morawskiej i jechał w stronę ul. Kościuszki. Stamtąd, przez Aleję św. Wojciecha, uda się na ul. Sienkiewicza i, skręciwszy w lewo, dotrze do ronda i ul. Powstańców Styczniowych. Kolejnymi punktami na trasie będą ulice Grzebskiego, Stary Rynek, Warszawska i Cegielnia z pętlą na końcu. Żadne zmiany nie obejmą natomiast linii nr 2.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
WML
WML
3 lata temu

Cieszcie się że w ogóle macie darmową komunikację miejską.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  WML

Pamiętaj – nie ma nic za darmo!

Ikarus
Ikarus
3 lata temu

Rozdziobią mławski budżet kruki i wrony.

A....
A....
3 lata temu

A nowy rozkład? Powinien być już na stronie urzędu lub ewentualnie przewoźnika. Za 4 dni rozpoczyna się nowy 2019 rok.

z bliska dzidek
z bliska dzidek
3 lata temu
Reply to  A....

Rzecznik, Prasowy Ratusza, się pewnie rozchorowała, a nie ma swego nastepcy, i nie było komu, podac rozkladu jazdy, a Prezes Dubojski,.nie ma jeszcze ludzi ktorzy będą się tym tematem zajmowac.

every
every
3 lata temu

Na stronie ratusza jest już niwy rozkład jazdy MKM

z bliska dzidek
z bliska dzidek
3 lata temu
Reply to  every

Szanowna Pani, mnie nie interesują strony ratusza, tak jak napisałem, jesli portal, podaje informację, to niech będzie, pełną informacją, co uczyniono, po jakims czasie, i bardzo dobrze że pirtal dostrzega to co piszemy, i z pozytkiem dla nas prawidłowo reaguję.

Bard
Bard
3 lata temu

Po przeczytaniu tekstu przypomniał mi się fragment tekstu W. Młynarskiego – „nic, że droga wyboista,
ważne, że kierunek słuszny”. Cóż z tego, że drożej ale teraz to będą nasze autobusy.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu
Reply to  Bard

Śpiewamy razem mławiacy

L.P.
L.P.
3 lata temu
Reply to  Bard

Drożej bo m.in powstała kolejna linia – To proste Bardzie. Ale Ty wolisz… Śpiewać.

Ani06
Ani06
3 lata temu

Linia 2 miała być do ogródków działkowych za Kalkowką, była ale tylko przez miesiąc – po wyborach pętla zniknęła z ogródków , przeniesiono ja na Kalkowkę. Odcinek od Kalkowki do ogródków jest bardzo niebezpieczny. Co z tą pędzą przy ogródkach była super

c złonek PSL
c złonek PSL
3 lata temu
Reply to  Ani06

Tylko użytkownicy ogródków wypędzili autobusik!!!

Jop
Jop
3 lata temu
Reply to  Ani06

Masz rację, tylko dlaczego powiat nie zrobił przez tyle lat chodnika na tej ulicy ???

Mk mk
Mk mk
3 lata temu

A rozkład jazdy pewnie taki jaki był. Po cztery autobusy na krzyż

Juga
Juga
3 lata temu
Reply to  Mk mk

Kiedy w końcu coś będzie wam pasowało? Możesz jeździć za darmo to coś nie tak. Pamiętaj. Lepiej źle jechać jak dobrze iść

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Juga

A JA SIĘ CIESZĘ BYLE CZYM!!!!

Zimny
Zimny
3 lata temu
Reply to  Mk mk

Autobusy z Krzyżykami oryginalne
Ciechanów takich nie ma
Mława The best

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x