Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
meblolux
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Od  stycznia MKM zmienia przewoźnika, trasy i koszty


Od stycznia 2019 r. obsługę Mławskiej Komunikacji Miejskiej przejmuje po Mobilis miejska spółka – Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe.  Dla pasażerów nie wywołuje to żadnych skutków, poza zmienionymi przebiegami tras, dla budżetu miasta oznacza to jednak większe koszty. Dlaczego?

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Dotychczas obsługująca MKM spółka Mobilis w latach 2014 – 2017 świadczyła przewozy za nieco ponad 2 mln zł, co oznacza roczny koszt około 670 tys. zł. Po wygaśnięciu trzyletniej umowy miasto ogłosiło przetarg, do którego stanęła jedynie firma Polonus z Warszawy. Ta zaoferowała wykonanie usługi za 3 mln zł rocznie. Wówczas miasto przedłużyło jedynie na rok umowę z Mobilis, podnosząc kwotę do ok. 1 mln zł i  zapowiadając rozpisanie w tym czasie nowego przetargu. Ostatecznie jednak z ogłoszenia ponownego przetargu wycofano się i podjęto decyzję o przekazaniu tego zadania miejskiej spółce. Jak się jednak okazało podczas dyskusji na grudniowej sesji rady miasta koszt wozokilometra w Mobilis był niemal dwukrotnie niższy niż ten, który wyliczyła spółka MPDM. Odpowiadają na pytanie w tej sprawie złożone przez radnego Mirosława Zbrzeznego, naczelnik  wydziału gospodarki komunalnej Piotr Tomaszewski podał kwoty. Mobilis przejazd 1 km.– 4,10 zł brutto, MPDM – 7,50 zł netto (8,10 brutto). Według wyjaśnień naczelnika Tomaszewskiego tak wysokie koszty wynikają z kosztów nabycia taboru w drodze leasingu przez MPDP. A w celu realizacji zadania MPDM wyleasingował sześć autobusów trzy duże (12-metrowe) i tyle samo mniejszych (10,5-metrowych), które będą kursować na 4 liniach.

Od stycznia na trzech spośród czterech działających obecnie linii zostaną wprowadzone korekty trasy.

Autobus linii nr 1 nie będzie już wjeżdżał z ul. Kopernika w ul. Piechowskiego, lecz kierował się prosto w stronę działek, a następnie ul. Szpitalnej. Jedna z pętli na tej trasie zostanie przeniesiona z ul. Łąkowej na ul. Wójtostwo. Z kolei autobus linii nr 3 (wcześniej: A) swój kurs będzie zaczynał na pętli na ul. Krajewo, skąd uda się na ul. Piekiełko, a następnie pojedzie na ul. Studzieniec. Z obu tych linii zniknie przystanek mieszczący się obecnie na dworcu autobusowym.

Nieco więcej zmian obejmie linię nr 4 (wcześniej: B). Z ulicy Kolejowej autobus będzie dojeżdżał pod Mławską Halę Sportową, a następnie na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną skręcał w ul. Zuzanny Morawskiej i jechał w stronę ul. Kościuszki. Stamtąd, przez Aleję św. Wojciecha, uda się na ul. Sienkiewicza i, skręciwszy w lewo, dotrze do ronda i ul. Powstańców Styczniowych. Kolejnymi punktami na trasie będą ulice Grzebskiego, Stary Rynek, Warszawska i Cegielnia z pętlą na końcu. Żadne zmiany nie obejmą natomiast linii nr 2.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

17
KOMENTARZE

avatar
1500
WML
Gość
WML

Cieszcie się że w ogóle macie darmową komunikację miejską.

Anonim
Gość
Anonim

Pamiętaj – nie ma nic za darmo!

Ikarus
Gość
Ikarus

Rozdziobią mławski budżet kruki i wrony.

A....
Gość
A....

A nowy rozkład? Powinien być już na stronie urzędu lub ewentualnie przewoźnika. Za 4 dni rozpoczyna się nowy 2019 rok.

z bliska dzidek
Gość
z bliska dzidek

Rzecznik, Prasowy Ratusza, się pewnie rozchorowała, a nie ma swego nastepcy, i nie było komu, podac rozkladu jazdy, a Prezes Dubojski,.nie ma jeszcze ludzi ktorzy będą się tym tematem zajmowac.

every
Gość
every

Na stronie ratusza jest już niwy rozkład jazdy MKM

z bliska dzidek
Gość
z bliska dzidek

Szanowna Pani, mnie nie interesują strony ratusza, tak jak napisałem, jesli portal, podaje informację, to niech będzie, pełną informacją, co uczyniono, po jakims czasie, i bardzo dobrze że pirtal dostrzega to co piszemy, i z pozytkiem dla nas prawidłowo reaguję.

Bard
Gość
Bard

Po przeczytaniu tekstu przypomniał mi się fragment tekstu W. Młynarskiego – „nic, że droga wyboista,
ważne, że kierunek słuszny”. Cóż z tego, że drożej ale teraz to będą nasze autobusy.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Śpiewamy razem mławiacy

L.P.
Gość
L.P.

Drożej bo m.in powstała kolejna linia – To proste Bardzie. Ale Ty wolisz… Śpiewać.

Ani06
Gość
Ani06

Linia 2 miała być do ogródków działkowych za Kalkowką, była ale tylko przez miesiąc – po wyborach pętla zniknęła z ogródków , przeniesiono ja na Kalkowkę. Odcinek od Kalkowki do ogródków jest bardzo niebezpieczny. Co z tą pędzą przy ogródkach była super

c złonek PSL
Gość
c złonek PSL

Tylko użytkownicy ogródków wypędzili autobusik!!!

Jop
Gość
Jop

Masz rację, tylko dlaczego powiat nie zrobił przez tyle lat chodnika na tej ulicy ???

Mk mk
Gość
Mk mk

A rozkład jazdy pewnie taki jaki był. Po cztery autobusy na krzyż

Juga
Gość
Juga

Kiedy w końcu coś będzie wam pasowało? Możesz jeździć za darmo to coś nie tak. Pamiętaj. Lepiej źle jechać jak dobrze iść

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A JA SIĘ CIESZĘ BYLE CZYM!!!!

Zimny
Gość
Zimny

Autobusy z Krzyżykami oryginalne
Ciechanów takich nie ma
Mława The best