Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rok 2019 będzie bardzo dobry dla mławskich pracowników?


Zapowiada się dobry, a może nawet bardzo dobry rok dla pracowników zwłaszcza branży budowlanej. W połowie przyszłego roku ruszyć mają prace związane z budową trasy S7 na odcinku od Napierk do Płońska. Firma Strabag już szuka brygadzistów, operatorów ciężkiego sprzętu budowlanego i robotników drogowych, a potrzebować ma dodatkowo nawet około 200 pracowników. Ta budowa to także szansa dla mławskich przedsiębiorców nie tylko z branży budowlanej.


ksp Mława
Reklama

Już w 2018 roku przedstawiciele firmy Strabag z oddziału w Nidzicy nawiązali kontakty z urzędami i władzami miasta. Najwcześniej ta współpraca rozpoczęła się z Powiatowym Urzędem Pracy, który zaprosił firmę do udziału w listopadowej konferencji pt. „Nowe perspektywy dla rynku pracy”.  Po niej zapadły ustalenie dotyczące pomocy w zatrudnieniu przyszłych pracowników. Ponieważ obecnie trwają prace przygotowujące dokumentacje oraz teren przed rozpoczęciem budowy naszego odcinka trasy S-7, jest to odpowiedni czas na pozyskanie i przygotowanie kadry do zatrudnienia.

– W 2019 roku planujemy organizację wspólnych spotkań, podczas których pracownicy STRABAG będą mogli przedstawiać ofertę zatrudnienia naszym bezrobotnym. Tym, którzy nie posiadają uprawnień, zgodnych z potrzebami pracodawcy, będziemy oferować możliwości specjalistycznych szkoleń – deklaruje Witold Żerański dyrektor PUP w Mławie.

STRABAG już rozpoczyna proces rekrutacji pracowników na stanowiska: brygadzista, operator koparki, operator koparko-ładowarki, operator spycharki, operator równiarki, operator walca, robotnik drogowy oraz wagowy.

Pracownikom oferuje stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, terminowe wynagrodzenie, możliwości zdobywania uprawnień i uczestniczenia w specjalistycznych kursach, niezbędne narzędzia pracy i odzież roboczą, posiłki profilaktyczne i zakwaterowanie (w przypadku pracy poza miejscem zamieszkania).

Z kolei urząd pracy zachęca wszystkich, którzy chcą zdobyć nowe kwalifikacje, podnieść lub uzupełnić uprawnienia lub zdobyć uprawnienia specjalistyczne do kontaktu z urzędem. W pierwszych miesiącach 2019 roku będziemy organizowane będą spotkania z firmą STABAG, o terminach spotkań urząd będzie informować na stronie internetowej.

O korzyściach z rozpoczęcia tej inwestycji mówił również burmistrz Sławomir Kowalewski na grudniowej sesji rady miasta.

– Trzeba szykować mieszkania, nieruchomości, restauracje, bary żeby na te trzy lata pracownicy tu się osiedlili. Każdego dnia około 200 osób będzie miało fundowane przez firmę obiady – zachęcał przedsiębiorców i mieszkańców burmistrz Kowalewski.

Przypomnijmy, na przełomie roku 2017/2018 Konsorcjum firm STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe podpisało umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych drogi S7 o łącznej długości blisko 50 km na odcinkach: Napierki – Mława, Strzegowo – Pieńki oraz Pieńki – Płońsk,. Czas trwania inwestycji został zaplanowany na 34 miesiące a rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowane jest na 2 kwartał 2019 roku.

Zakres inwestycji obejmie budowę drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym, ale również budowę dróg serwisowych, remont niektórych dróg lokalnych, budowę obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W pobliżu Mławy powstaną trzy węzły drogowe: „Mława Północ”, „Mława Południe” i „Modła”.

Podstawowe dane techniczne projektowanej drogi S7: klasa drogi – S, prędkość projektowa – 100 km/h, nośność – 11,5 t/oś, całkowicie ograniczona dostępność, dwie jezdnie o szerokości po 7,0m, pas rozdziału o szerokości 12,0m, obustronny pas awaryjny o szerokości 2,5m, jezdnie serwisowe dla zachowania ciągłości powiązań i obsługi lokalnej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Turysta
Turysta
3 lata temu

Szkoda ze nic o wynagrodzeniu niewsponiano zupełnie nic. Za 10 zł na godzine niech z łopatą w ręku zapie…. Prezesi i podwykonawcy . pozdrawian

Panicz
Panicz
3 lata temu
Reply to  Turysta

Proponuję zatrudnić Pana Przybyszewskiego przynajmniej zajął by się czymś pożytecznym dla miasta Mławy

z bliska--dzidek
z bliska--dzidek
3 lata temu
Reply to  Panicz

A ja proponuje aby zatrudnić do łopaty „PANICZA”, może jak tą łopata pomacha to mu rozumu trochę przybędzie.

Kleks
Kleks
3 lata temu

Strabag sam tego nie bedzie robil tylko podwykonawcami czli o gory trzech podwykonawcow wiec dla zwyklego pracownika nie wiele zostanie albo i podykonawca sie zwinie i nie wyplaci ludziom

Kleks
Kleks
3 lata temu

A jak mam za 2500 dorabiac strabag to wole isc do prywantnego zakladu

Kleks
Kleks
3 lata temu

A jak budowlancy z mlawy bede pracowac w mlawie dostana 10 zl na godzine a w warszawie juz zwykły pomocnik zaczyna od 15 zl

Kleks
Kleks
3 lata temu

A teraz szara zyczywistosc pracowalem na budowie i zawsze szczecin warszawa a ludzie z warszawy pracowali w mlawie bo zeby dobrze zarobic musialo to sie nazywac delegacja i odleglosc od domu musiala 100 km wynosic

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu

Widać Bruździak słabo się starasz. Taki kozak byłeś w walce z nową S7 i nagle poległeś? Powstań jak Feniks z popiołów i ruszaj na walkę ze Strabagiem ! Z byle jakich powodów ale by Twoja zacięta walka trwała i pokażesz jakim to jesteś wspaniałym mławskim bezinteresownym społecznikiem!

z bliska--dzidek
z bliska--dzidek
3 lata temu

Nie wywołuj wilka z lasu, pasujesz sam idealnie do tego kozaka, głupich nie sieją sami się rodzą tym bardziej że twoja zacięta walka, aby podszywać się pod czyjeś nicki TRWA—no ale cóż GŁUPIEMU–IDIOCIE trzeba ustąpić—baw się pajacu.

JANUSZ
JANUSZ
3 lata temu

Raczej to zła wiadomość dla mławskich przedsiębiorców!!! Firma Strabag będzie podkupować pracowników mławskim budowlańcom, dlatego nie wiem czy to nie rozłoży budowlankę w Mławie. (operatorów ciężkiego sprzętu jest bardzo mało)
PS. budowa ma trwać 3 lata to co to za perspektywa dla Mławy??

ewre
ewre
3 lata temu
Reply to  JANUSZ

Nie ma problemu niech wreszcie zapłacą pracownikom więcej.

brc
brc
3 lata temu
Reply to  JANUSZ

Za ciężką pracę godne wynagrodzenie. W Mławie ceny mieszkań jak na obrzeżach Warszawy a płaca w lesie. Panowie deweloperzy odwalają lipę, która sprzedają za wysoką cenę. Paradują coraz nowszymi samochodami i bawią się do oporu. Może w końcu ockną się jak będą chcieli zarobić.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x