Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie lubisz wypełniać PIT? Już nie musisz    


Ministerstwo Finansów zapowiada, że już od 15 lutego ruszy elektroniczna platforma „Twój e-PIT”. Z możliwości, że PIT wypełni za nas urzędnik na razie będą mogli skorzystać pracownicy, a docelowo również przedsiębiorcy.


W przyszłym roku z takiej możliwości rozliczenia skorzystać mogą wszyscy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38. To znaczy wszyscy pracownicy oraz sprzedający papiery wartościowe.

Od 2020 roku z rozwiązania będą mogli skorzystać również przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Czyli ci, którzy co roku składają PIT-36 i PIT-36L. Udogodnienia odczują również ci, co zarabiają na wynajmie. PIT-28 również rozliczą urzędnicy.

Aby skorzystać z tej usługi podatnik musi założyć a potem zalogować  się na indywidualne konto, gdzie będzie mógł przejrzeć swoje zeznanie podatkowe. Jeśli nie zechce nic zmieniać, to właściwie nie musi nic robić. Po upływie terminu fiskus po prostu uzna, że zeznanie zostało zaakceptowane i złożone.

W przypadku chęci zmian, np. dotyczących ulg czy odpisu 1% podatnik będzie miał możliwość edycji niektórych komórek w formularzu. Będzie można też sprawdzić, czy podatek trzeba dopłacić, czy spodziewać się zwrotu nadpłaty. Należny podatek PIT od razu będzie można zapłacić i otrzymać potwierdzenie mniej więcej tak samo, jak płacimy za zakupy w sklepach on-line.

oprac. red.

źródło: MF

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Podatnik
Podatnik
5 lata temu

A jeżeli chcę rozliczyć się sama czy przez biuro rachunkowe. Muszę to zgłosić czy tak jak do tej pory ?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x