Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

SP w Dębsku: „Co zaniesiemy Dzieciąteczku? Zanieście czyste i dobre serca”


Rozbrzmiewające w szkolnych murach melodyjne kolędy już od kilku dni zwiastowały nadejście okresu świętowania. I to zaiste nastąpiło.


ksp Mława
Reklama

W dniu 20 grudnia tłumy dzieci, których kostiumy i charakteryzacja jednoznacznie wskazywały na rodzaj uroczystości, przywitały przybyłych gości. Pani dyrektor Danuta Gumienna w serdecznych słowach odniosła się  zarówno do mających status domowników uczniów i nauczycieli, jak też do wójta Gminy Szydłowo pana Wiesława Boczkowskiego, rodziców i bliskich wychowanków.

 Jasełka, bo to one zgromadziły tak licznie przybyłych, wystawili uczniowie z klas II – VIII przygotowani przez dobre duchy przedsięwzięcia, panie Jolantę Kowalską i Agnieszkę Pastuszkę. Widzom zafundowano nie lada ucztę dla oczu i serc. W scenerii łączącej elementy przeciwstawnych żywiołów, symboli dobra i zła, nad którymi niepodzielnie królowała gwiazda betlejemska, toczyły się sceny odtwarzające chwile Narodzenia Pana.Nie obyło się jednak bez przytoczenia wcześniejszych wydarzeń, w tym  początku znamionowanego historią Adama i Ewy. Choć ta ostatnia przysporzyła problemów rodowi ludzkiemu, tutaj zyskała sympatię widowni, wyrzucając swym krytykom:„Jak zwykle na babę winę zrzucić chcecie. Taka niesprawiedliwość jest już na tym świecie!”, podsumowaną słowami jej męża:  „Ta znowu beczy, z babami se nie pogadasz!”.  Połączenie elementów tchnących powagą z tymi, których doza humoru przywoływała uśmiech na twarzach odbiorców, stanowiły siłę przedstawienia i decydowały o skuteczności odbioru. A wszystko otulone w piękne nuty kolęd i pastorałek śpiewanych przez uczennice z klas VI i VII, występy akordeonowe Teresy i Karoliny Rzotkiewicz oraz śpiewny występ przedszkolaków przygotowanych przez panie Ewę Bańczyk i Katarzynę Zyborowicz.  Kwintesencję występu stanowiły słowa,  które padły ze sceny: „Niech słowa błogosławieństwa ku Wam popłyną i ta radość, że Bóg z nieba jest małą Dzieciną”.

Źródło i fot. SP w Dębsku

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Przyjaciel
Przyjaciel
3 lata temu

Pięknie jak zawsze.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x