Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Grubo ponad 500 seniorów. Największa Wigilia w mieście


To bez wątpienia największe spotkanie wigilijne w naszym mieście. Uczestniczących w nim  seniorów było tak wielu, że nie dla wszystkich wystarczyło przygotowanych za stołami miejsc i zasiedli na widowni Mławskiej Hali Sportowej. Dla wszystkich jednak wystarczyło serdecznej, świątecznej atmosfery, opłatka i życzeń, ciepłego posiłku przygotowanego przez Gary Babci Krysi i oczywiście prezentów.


Na świąteczne spotkanie zaprosiło seniorów Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.  Przyszli na nie seniorzy – a raczej jak zapowiedział wiceprezes stowarzyszenia Michał Jaros – starsza młodzież – nie tylko z Mławy ale także członkowie stowarzyszenia z ościennych powiatów oraz zaproszeni goście.  Niepowtarzalny i wyjątkowy klimat świątecznego spotkania zbudowała Halina Frąckowiak. Przepięknie zaśpiewała – zresztą wraz z publicznością – doskonale wszystkim znane kolędy i pastorałki. Artystka skróciła dystans, schodząc ze sceny i śpiewając wśród uczestników spotkania nie tylko kolędy, ale również kilka swoich najpiękniejszych przebojów, jak się okazało świetnie pamiętanych przez publiczność.

Przed podzieleniem się opłatkiem, ciepłe słowa ze świątecznymi życzenia skierowali do seniorów Rafał Chmielewski prezes Stowarzyszenia AS, Konrad Wojnarowski radny sejmiku wojewódzkiego i wicestarosta Zbigniew Markiewicz. Po nich, jak nakazuje wiara i tradycja kapłan odczytał słowa ewangelii o narodzeniu Jezusa i nadszedł czas dzielenia się opłatkiem, serdecznych życzeń i przyjacielskich rozmów.

Ciepły posiłek zaserwowała seniorom restauracja Gary Babci Krysi, prowadzona właśnie przez Stowarzyszenie AS. Na zakończenie spotkania wszyscy seniorzy otrzymali upominki ufundowane przez darczyńców a także mogli wziąć ze sobą chleb ufundowany przez mławskie piekarnie.

JK

« 1 z 5 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Seniorka
Seniorka
3 lata temu

Mnie było bardzo przykro że zabrakło miejsca przy stole,musiałam siedzieć na widowni,jeszcze tego dnia dostawałam zaproszenie SMSem,a czym się różnie od tych osób co siedziały przy stole,a Pan organizator siedział i nie martwił się że tyle ludzi siedzi na widowni.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Seniorka

No cóż seniorko, różniłaś się tym, ze przyszłaś późno, a organizator nie załatwił stołów i krzeseł na te siedemset osób, których to się spodziewał. Na sali było może koło 300 osób, a miejsc nie starczyło…

Poziomka
Poziomka
3 lata temu

Brawo dla organizatorow!!!
Życzę wszystkim Wesołych Świąt

tylko
tylko
3 lata temu

Wicestarosta siedzi z mlodym Wojnarowskim ha ha ha

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  tylko

Kurde, przeszkadza ci to?
Prywatnie politycy PIS spotykają się z politykami PO i jest ok, bo są dobrymi znajomymi.
Tylko małe móżdżki widzą w tym jakieś dziwy.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonim

Czysta hipokryzja i tyle na ten temat

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu

ten post napisał ten dzidek z bliska po szkole specjalnej–który szuka swego miejsca na portalu, takie nieuki też w naszej MŁAWIE

senior
senior
3 lata temu

My siedzimy na trybunach , a Jaros przy stole. Czy tak powinno być ? Oj nieładnie.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  senior

Wszak organizator 😀

dziadek
dziadek
3 lata temu
Reply to  senior

Właśnie tak po wino być przecież szef Stowarzyszenia był organizatorem, to gdzie miał siedzieć u Dyr. Hali w gabinecie, nie przesadzaj, jak ci nie odpowiadało to trzeba było grzecznie po cichaczu wyjść a na drugą taką imprezę będziesz wiedział że trzeba przyjść przed czasem. wtedy będziesz siedział przy stole. Al e najważniejsze jest że na imprezie była była pracownica Sanepid ze swym przybocznym, widać ze zdjęć że bez nich nie odbędzie żadna mławska impreza. Stowarzyszeni słusznie w swym pierwszym zdaniu stawia prawidłową tezę takich imprez, najlepiej to nie oglądać sie na tych którym to przeszkadza, i robić swoje. DUŻO ZDROWIA PANIE PREZESIE W REALIZACJI TAK SŁUSZNYCH CELÓW. BYŁEM I WYGLĄDAŁO TO WSPANIALE.!!!!! jedno co mnie zdziwiło ta brak Burmistrza Kowalewskiego.

Audytor
Audytor
3 lata temu

Widać ze niektórym seniorom nie stuknęła jeszcze 40tka. Nie ma to jak darmowa wyżerka.

Stowarzyszenie AS
Stowarzyszenie AS
3 lata temu
Reply to  Audytor

Bez względu na to co by kto nie robił jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził…
Kogo Audytor ma na myśli? Jakies nazwiska? Począwszy od swojego?
Na tym spotkaniu wigilijnym byli takze zaproszeni w ilości max. 10 osób goście – osoby współpracujące i przyjaciele Stowarzyszenia.
Zaproszenie otrzymali także przedstawiciele lokalnych władz. Byli także pracownicy organizacji, którzy w pocie czoła przygotowywali to spotkanie.
Dlatego też tym bardziej nie rozumiemy Pana komentarza.
Proponowalibyśmy zrobić coś dobrego dla mieszkańców, a nie tylko narzekać i to jeszcze pod Nickiem.
Pozdrawiamy Pana/Panią świątecznie
Zespół Stowarzyszenia AS

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Audytor

No cóż… niektórzy seniorzy byli np. ze swoimi partnerkami, a że partnerka 30 czy 40 lat młodsza od seniora, to jak organizatorzy mogli przepędzić takie młode seniorki, no źle by to wyglądało, seniorzy by się po obrażali. To nie wina organizatorów tylko tych mało myślących seniorów.

Stowarzyszenie AS
Stowarzyszenie AS
3 lata temu
Reply to  Anonim

Każda osoba będąca na Wigilii musiała posiadać legitymację członkowską As’a lub legitymację sympatyka naszego Stowarzyszenia.
W imprezie nie brały udziału osoby nie będące związane z naszym Stowarzyszeniem 🙂

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonim

I tak delikatnie to napisałeś, „,Partnerki”, o 40 lat mlodsze kreca sie przy tych dzidkach, adoruja, z wiadomym skutkiem , bo te dziadki mają kasę, i te partnerki skubia tych dziadkow ile tylko mogą, a nie ktorzy widac sa majetni.

Obecna
Obecna
3 lata temu
Reply to  Anonim

Frustracie życiowy każdy układa sobie życie jak chce! A tobie ( celowo mała literą) g…o do tego jaka jest różnica wieku między partnerami! Kto dał Ci prawo takiej oceny Anonim???

z bliska--dzidek
z bliska--dzidek
3 lata temu
Reply to  Obecna

Sam sobie daje prawo nie musze sie nikogo pytać co mam napisać, powinnaś wiedzieć że istnieje WOLNOŚĆ wypowiedzi, a z mych obserwacji, wynika nie tylko z postu ANONIMA, że młode partnerki doją tych staruszków ile tylko sie da, z drugiej stron się nie dziwię bo taki dziadek siedząc w czterech ścianach, musi od czasu do czasu się rozerwać towarzysko, i wydawać gdzieś te za skórniaki.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x