Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chcecie przygody? – zapraszamy na wycieczkęKiedy aura płata nie do końca pożądane figle, a organizm ucznia  wysyła sygnały przemęczenia, to znaczy, że czas opuścić szkolne  mury i podążyć w świat.

Tym razem w zimowej aurze uczniowie SP w Dębsku wyruszyli na podbój mazowieckich miast. Młodsi, pod wodzą kierujących wyprawą pań Katarzyny Meredyk i Agnieszki Pastuszki do książęcego Płocka, starsze wraz z panią Ewą Bugaj – do królewskiej Warszawy.

Kiedy dzieci z  oddziału zerowego i klas I –VI zwiedzały muzeum etnograficzne i hasały w centrum zabaw Happy Park, ich starsi koledzy poznawali świat „Niewidzialnej wystawy” i podążali tropem tajemnic stolicy.

Nie sposób słowami wyrazić emocji związanych z pobytem w muzeum, prezentacją dawnych sposobów przygotowania się do świąt, zwyczajów obowiązujących w trakcie Adwentu, pomysłów na ozdobienie domu. Swoistą kulminację stanowiło przedstawienie przesądów związanych z dniem Wigilii, nakryciem świątecznego stołu oraz specyfiki goszczących na nim potraw. Wtajemniczenie w niuanse życia i tradycji naszych przodków zaowocowało w najmłodszych także sporą ilością wiedzy i doznań o charakterze wychowawczym.

Obie grupy zrealizowały też założenia edukacji teatralnej.  W płockim Teatrze Dramatycznym obejrzały „Opowieść wigilijną”, nasyconą emocjami przypowieść o samotności, u źródeł której stanęły egoizm i chciwość. Przypomnienie o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej  skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi, stanowi cenne przesłanie nie tylko w przedświątecznym czasie. Uczniowie klas VII – VIII w warszawskiej Syrenie podziwiali opatrzony patriotycznym mottem spektakl „Józef Bem. Powrót człowieka – armaty”.

Szereg czynników skutecznie wzbogacających i uatrakcyjniających proces dydaktyczny stało się udziałem obu wypraw, które podsumować można stwierdzeniem: Jak przygoda, to tylko w Płocku i … w Warszawie.

red/ źródło i fot. SP Dębsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x