Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Matematyka potrzebna jest do wszystkiego. Przekonali się o tym w Dzierzgowie


W Szkole Podstawowej w Dzierzgowie w okresie od września do  grudnia 2018 r. był  realizowany projekt matematyczny „Matematyka zawsze i wszędzie”, który dofinansowała Fundacja mBanku. Projekt przyciągnął 21 uczniów z klas IV – VI. Uczestniczyli oni w konsultacjach, zajęciach dodatkowych i spotkaniach z zaproszonymi gośćmi.


Uczniowie podzieleni na zespoły pracowali nad tematami: Matematyka a zdrowie, Matematyka a pieniądze, Matematyka a czas, Matematyka a powierzchnie, Matematyka a objętość.  Podczas realizacji kolejnych zagadnień wiele się działo. Np. pracując nad pierwszych  tematem uczniowie odbyli wycieczkę, podczas której porównywali ceny w sklepie spożywczym i w warzywniaku, potem szukali informacji na temat tego, ile kalorii można spalić podczas różnych ćwiczeń. Następnie uczniowie połączyli siły z rodzicami i wspólnie ćwiczyli zumbę pod kierunkiem starszej koleżanki, by spotkanie zakończyć wykonaniem sałatki owocowej. W całym przedsięwzięciu nie zabrakło matematyki. Do zadań dzieci należało m.in. mierzenie czasu wykonywanego ćwiczenia, przygotowanie posiłku, ważenie przyniesionych owoców, liczenie kalorii spalonych podczas ćwiczeń oraz zawartych w posiłku, obliczanie, ile pieniędzy wydano na wykonanie sałatki.

Uczniowie podczas wszystkich spotkań wykorzystywali wiedzę teoretyczną w praktyce, konstruktywnie współdziałali w grupach, kojarzyli fakty i wyciągali wnioski. Tworzenie gier stało się okazją do uczenia się przez zabawę.

Dla uczestników projektu zorganizowano też  wycieczkę do Warszawy, gdzie uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik oraz wzięli udział w warsztatach w manufakturze słodyczy Cukier Lukier. Podsumowaniem realizacji projektu był konkurs matematyczny, w którym wzięli udział uczniowie z klas IV – VI. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i grami logicznymi.

red / źródło i fot. SP w Dzierzgowie

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x