Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzieje bursztynu – wystawa w mławskim muzeum


Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza na wystawę Dzieje Bursztynu,  wypożyczonej z Polskiej Akadem Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie.


ksp Mława
Reklama

Na wystawie będzie można obejrzeć m.in. okazy prezentujące: genezę bursztynu , inkluzje zwierzęce i roślinne; surowiec ze złóż sambijskich (Rosja), ukraińskich (Ukraina), bitterfeldzkich (Niemcy) oraz z nagromadzeń wtórnych pobrzeża bałtyckiego. Wystawę uzupełniają  plansze, na których będzie można  prześledzić drogę żywicy od pnia drzewa do sukcynitu w złożu, obejrzeć bogactwo odmian bursztynu bałtyckiego, naturalne formy bursztynu oraz inkluzje organiczne: muchówki, pająki i mrówki zatopione w bursztynie w minionych epokach geologicznych.

Wystawę będzie można oglądać od 11 stycznia do 31 marca 2019 r. w Sali wystaw czasowych MZZ.

Wernisaż wystawy Dzieje Bursztynu 11 stycznia 2019 r. (piątek) o godzinie 12.00.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x