Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Starostwo szuka następcy dyrektora Białobłockiego


Zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Mławie.  Według konkursowych wymogów może, ale nie musi to być lekarz. Za to musi posiadać wykształcenie wyższe,wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora,  co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym, albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy.  Nie może też być prawomocnie skazany za przestępstwo z winy umyślnej.


Poprzedni dyrektor Jacek Białobłocki zrezygnował z dalszego kierowania szpitalem jeszcze przed końcem poprzedniej kadencji samorządu, po 16 latach sprawowania funkcji dyrektora.

Deklaruje jednak chęć pokierowania placówką do czasu wyboru nowego dyrektora, a potem pozostania w Mławie jako ordynator oddziału.

Kandydaci mają czas na składanie swoich ofert do 11 stycznia 2019. Procedurę konkursową przeprowadzi komisja powołana przez radę powiatu w składzie: Bogdan Gaszewski (lekarz, były dyrektor SP ZOZ w Mławie), Zbigniew Markiewicz (wicestarosta), Katarzyna Miłobędzka(zastępca dyrektora wydziału edukacji i zdrowia) i radni: Michał Danielewicz, Barbara Stańczak oraz Jacek Szlachta.

Szczegóły konkursu TUTAJ.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Miejscowy
Miejscowy
4 lata temu

Były wójt gminy Stupsk jest najlepszym kandydatem. Obecnie jest Dyrektorem szpitala wyprowadził go z długów szpital zaczął sam na siebie zarabiać. Nie jest lekarzem tylko menagerem i taka osoba jest potrzebna temu szpitalowi.

Kleks
Kleks
4 lata temu

:a ja bym widzial na tym miejscu pana Witplda Okumskiego on jest nakbardziej pokzywdzony jest dyrektorem szkoly w radzanowie dos dlugo i prowadzi szkole bez zarzutow

gość
gość
4 lata temu

tylko człowiek z zewnątrz i nie lekarz

Suweren
Suweren
4 lata temu

A ja widzę jednego kandydata z PiS na dyrektora szpitala, co to mu żadnego stanowiska do tej pory nie dano a chłop ma ambicje.

dgffb
dgffb
4 lata temu
Reply to  Suweren

Pewnie ten co kandydował do sejmiku z PIS.

Suweren
Suweren
4 lata temu
Reply to  dgffb

Nieeee. Chodzi mi o pana, który stał na czele pisowskiego kolektywu i go koledzy wykolegowali. Jeden został starostą, inny wicestarostą, jeszcze inny wiceprzewodniczącym Rady Miasta -tylko dla niego zabrakło stanowiska. Dyrektor szpitala lub prezesura Banku Zbożowego są w sam raz.

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Suweren

Niech uczy jak jest nauczycielem. Dopiero szpital wpadł by w dołek jakby miał takiego menadżera. Litości – nie tem człowiek!!!

jaaa
jaaa
4 lata temu
Reply to  Suweren

Pytanie tylko czy ambicje idą w parze z umiejętnościami?

User
User
4 lata temu

Niech Pan Rakowski zwróci się z prośbą do Pana Kowalewskiego o zorganizowanie konkursu na stanowisko Dyrektora…
Pan burmistrz w tej dziedzinie jest najlepszy, wszak tylko musi o tym wiedzieć Wojewoda.

Józef
Józef
4 lata temu

Były dyrektor na stanowisku ordynatora to bardzo niezdrowa sytuacja zarówno dla nowego szefa jak i pracowników. Jeśli odchodzi to skutecznie. Jest dobrym menedżerem ale w ocenie pacjentów wybitnym lekarzem już nie jest i przy tym na pewno pozbawionym empatii, tak potrzebnej w zabswodzie lekarza.

Mławianka
Mławianka
4 lata temu
Reply to  Józef

Białobłocki jest ordynatorem oddz wewnętrznego . W wiwlu szpitalach , dyrektorzy rezygnujęc z pracy zarządzaniem placówką . Pozostają na swoich etatach w szpitalach . żadne novum . Normalna praktyka . Ale w Mławie to wszystko dziwi . Zwłaszcza jedną grupę przegranych .

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x