Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Srebro Jóźwiaka w drużynie


W toruńskiej Arenie rozegrano halowe drużynowe mistrzostwa Polski weteranów w lekkiej atletyce. Do rywalizacji przystąpiło czternaście zespołów. Złoto zgarnęli reprezentanci województwa warmińskiego-mazurskiego.


ksp Mława
Reklama

Na prestiżowej imprezie nie zabrakło mławskiego akcentu. W barwach Mazowsza wystąpił Alfred Jóźwiak. Nasz zawodnik rywalizował w kategorii wiekowej M75 – startował w dwóch konkurencjach, w biegach na 60 i 200 metrów. W obu spisał się kapitalnie, sięgając bez trudu po pierwsze miejsca. Na krótszym dystansie uzyskał czas 9,61s, pokonując m.in. Jana Frąckowiaka z Bydgoszczy oraz Edwarda Korolko z Torunia.

Bygodoszczanin próbował pokrzyżować szyki Jóźwiaka także na dwieście metrów. Ponownie nie miał szans – w końcowym rozrachunku stracił do naszego zawodnika blisko dziewięć sekund.

W sumie Mazowsze zgromadziło na koncie 24269 punktów. Lepszym bilansem mogli się pochwalić jedynie lekkoatleci z Warmii i Mazur. Na trzecim miejscu finiszowali przedstawiciele województwa kujawsko-pomorskiego.

Jóźwiak był najlepszym zawodnikiem Mazowsza.  W nagrodę otrzymał pakiet startowy na halowe mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 24-29 marca 2019r. w Toruniu.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ja ja
ja ja
3 lata temu

nie no padnę

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x