Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Głowacki królem. Titi Taka najlepsza podczas charytatywnego turnieju


Po raz trzeci Mławska Hala Sportowa zorganizowała wspólnie z Mławianką charytatywny turniej w halowej piłce nożnej. Cały dochód poszedł na pomoc dla mławskiego dziennikarza, wracającego do zdrowia po udarze.


Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało osiem ekip – Mławianka wystawiła do boju dwie. Żadna z nich nie odegrała większej roli. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli reprezentanci Titi Taki. Zespół złożony głównie z wychowanków mławskiego klubu wystąpił w składzie: Michał i Mateusz Stryjewscy, Michał Michalak, Jakub Wróblewski, Bartosz Głowacki, Krzysztof Dąbkowski oraz Kacper Wojciechowski. Pokazali swoją klasę już w meczach grupowych.

Zaczęli, co prawda, od bezbramkowego remisu z Orłem Janowiec Kościelny, jednak gdy się rozkręcili, rywale nie mieli żadnych szans w pojedynku z przyszłym mistrzem. Koronę Szydłowo przyszli mistrzowie odprawili 5:0 – hat-tricka skompletował Głowacki, po jednym trafieniu dołożyli Wróblewski i Michał Stryjewski. Siedem goli  straciła Mławianka II, pięć w półfinałowej batalii Tamka Dzierzgowo.

To stawiało Titi-Takę w roli faworyta finałowej rywalizacji. Jednak występujący na codzień w rozgrywkach Dan-Bud Amatorskiej Ligi Fustalu Joker nie zamierzał łatwo oddać pola. Doszło do zaciętej walki – na gola wbitego przez Michała Stryjewskiego odpowiedział Zbigniew Krystkiewicz. Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się dopiero w konkursie rzutów karnych. W dodatkowej serii Titi-Taka okazała się bezbłędna, za to rywale raz się pomylili. Parada Michalaka przy strzale Karola Roniewicza była na wagę końcowego triumfu.

Nie zabrakło także indywidualnych wyróżnień. Koronę króla strzelców wywalczył Bartosz Głowacki (Tiki Taka), a nagrody dla najlepszego bramkarza i piłkarza imprezy trafiły odpowiednio w ręce Adriana Sodomy (Tamka) i Macieja Jeziorskiego (Joker).

Grupa I: 1. Joker, 2. Tamka Dzierzgowo, 3. Mławianka I Mława, 4. Kryształ Glinojeck

Grupa II: 1. Tiki Taka, 2. Korona Szydłowo, 3. Orzeł Janowiec Kościelny, 4. Mławianka II Mława

Półfinały: Joker – Korona 1:0, Tamka – Tiki Taka 0:5

Mecz o V miejsce: Mławianka I Mława – Orzeł 1:0

Mecz o III miejsce: Tamka – Korona 2:0

Finał: Tiki Taka – Joker 1:1 karne 3:2

Końcowa klasyfikacja: 1. Titi Taka, 2. Joker Mława, 3. Tamka Dzierzgowo, 4. Korona Szydłowo, 5. MKS Mławianka I Mława, 6. Orzeł Janowiec Kościelny, 7. Kryształ Glinojeck, 8. MKS Mławianka II Mława.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x