Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przedszkolaki z Dzierzgowa w Chatce św. Mikołaja


W niedalekiej Kamionce, koło Nidzicy znajduje się Chatka Świętego Mikołaja. Przedszkolaki z Dzierzgowa przekonały się, że to właśnie stąd wyrusza Mikołaj, by obdarować je prezentami. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zwiedzić to magiczne miejsce, a przede wszystkim osobiście oddać napisane listy do Świętego Mikołaja. Następnie gospodarz chatki – wszystkim dobrze znany Święty opowiedział o tym, kim był naprawdę Święty Mikołaj.


ksp Mława
Reklama

Dzieci otrzymały czapeczki elfów, czyli małych pomocników Mikołaja oraz Certyfikat Honorowych Gości Wioski Św. Mikołaja. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania, życzeń świątecznych oraz pamiątkowych zdjęć.

Następnie przedszkolaki przeniosły się  w niezwykle barwne miejsce, jakim była Fabryka Prezentów Mikołajowych. Dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których dekorowały  bombki –  upominki dla swoich bliskich. Pomysłów na zdobienie było całe mnóstwo. Zapewne tak oryginalnych bombek, nikt nie kupi w żadnym sklepie.

W Kamionce dzieci obejrzały także  film o tematyce świątecznej. Na zakończenie wyjazdu wszyscy skosztowali pyszny świąteczny posiłek. W doskonałych nastrojach oraz ze świątecznymi ozdobami przedszkolaki wróciły do szkoły.

źródło i fot. SP w Dzierzgowie

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x