Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dogadali się. To jednak miasto, tak jak dotychczas zarządzać będzie powiatowymi drogami w Mławie


Jeszcze miesiąc temu burmistrz Sławomir Kowalewski stał na stanowisku, że porozumienia dotyczącego zarządzania powiatowymi drogami na terenie miasta ze starostą nie podpisze.  Takie stanowisko zajął też wobec zleconego przez powiat prowadzenia zadań biblioteki powiatowej, wysyłając stosowne pisma do starostwa. Ocieplenie stosunków między miastem i powiatem już po wyborach nowego starosty i zarządu jednak nastąpiło. Będzie porozumienie o realizacji obu wymienionych wyżej zadań.


ksp Mława
Reklama

Do podpisania porozumienia potrzebne jest oczywiście upoważnienie podjęte przez obydwie rady – radę miasta i radę powiatu. Tak też się podzieje na najbliższych sesjach obu samorządów. Radni miejscy zadecydują o tym dzisiaj, radni powiatowi 28 grudnia. Dopiero potem starosta w imieniu zarządu powiatu i burmistrz podpiszą porozumienie w sprawie bieżącego zarządzania drogami. Również to zaplanowane na rok 2019 porozumienie przewiduje kwotę 300 tys. zł.

Praktycznie od początku istnienia powiatu mławskiego (czyli od roku 1999) jego władze zawierały z miastem Mława porozumienie, na mocy którego powiat przekazywał miastu środki na bieżące utrzymanie i zarządzanie drogami powiatowymi w mieście. Na ogół powiat przekazywał miastu kwotę 300 tys. zł. Zawieranie porozumienia miało swoje logiczne uzasadnienie. W takim przypadku jeden zarządca ulice remontował, sprzątał, zamiatał, odśnieżał i posypywał. Nie zdarzały się wtedy sytuacje, że miejski pług wjeżdżając na ulicę powiatową unosił lemiesz do góry, nie odgarniał śniegu lub nie sypał piaskiem.

Powiatowych dróg na terenie miasta Mława jest około 14 km. Są to ulice Graniczna, Kościuszki, Lelewela, Napoleońska, Narutowicza, Nowa, Nowowiejska, Padlewskiego, Płocka, Podmiejska, Powstańców Styczniowych, Sienkiewicza, Szpitalna i Szreńska.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kryśka
Kryśka
3 lata temu

Niedawno przeczytałam, że lider z powołania Sławomir Kowalewski zastanawia się, czy nie zaistnieć na krajowej scenie politycznej. Myślę, że to jest już postanowione. Do tego właśnie potrzebny jest Borowski, Rakowski, Pol. Brakuje jeszcze Platfusa, ale i on się znajdzie.

every
every
3 lata temu
Reply to  Kryśka

No przecież góralka (czytaj Megitza) mu wywróżyła karierę prezydencką, to się tego trzyma, może już w obecnych wyborach, w 2019 roku wystartuje jako kandydat do parlamentu. Moim zdaniem niech startuje i niech mu się uda. Takich jak on tam potrzebują. Tam są sami tacy zakłamani, fałszywi ludzie, pasuje do tego grona jak garnitur szyty na miarę.
Byle jak najdalej od Mławy – ja na niego zagłosuję, bo to najlepsze co może być dla Mławy. Niech znika stąd i nie niszczy tego co rośnie (zieleni), niech nie zadłuża Mławy na kolejne miliony.
Arrivederci – powodzenia.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  every

Szanowna Pani–Prezydentura, to dla tego Pana za wysokie progi, ale Poslowanie?byc może, Burmistrz ma juz dobre układy z Wikipedio Jackowskim, no i oczywiscie z Poslanka z Ciechanowa, to moze go jakoś upchna go na listachtych orawicowych oszołomów, wtedy Mława nareszcie byla by wolna, od tego blasku, bo już nie mozna go słuchać, a tym bardziej oglądać w tych paradach, bo Panu Burmistrzowi najlepiej wychodzi bywanie na imprezach.Jak patrzę na ta ekipę z Morawieckim na czeke to nasz zlotousty pasuje do nich jak ulał. Sam sobie zadaję pytanie czy w tym towarzystwie by się odnalazł, bo w Mlawie , przyzwyczail się być na świeczniku, a tam bylby jednym z wielu???No ale dobrze by bylo, aby Pani słowa sie spełniły. A WIEC. ARRIVEDERCI !!!!!

every
every
3 lata temu

To że się ci panowie dogadają to było jasne jak słońce. Ja nie miałam najmniejszych wątpliwości. Złotoustego pismo do starostwa było skierowane ku przestrodze, żeby nikt z PSL nie zasiadł przypadkiem we władzach powiatowych.

kos
kos
3 lata temu

No to teraz Panowie – jeszcze w sprawie ronda się dogadajcie…. 🙂

h13
h13
3 lata temu
Reply to  kos

Wiadomo kiedy coś się w tej sprawie wyjaśni?
Czy nie muszą czasem tego zrobić do końca roku?

kos
kos
3 lata temu
Reply to  h13

Nie muszą. Pieniądze są przesunięte na 2019 rok. Jednak koszt jest większy, dlatego miasto i powiat mogliby się dogadać w sprawie tej różnicy i solidarnie się złożyć. A jeśli nie , to niech du…y nie zawracają – zrobić tam światła , Lelewela zostanie taka jak jest, czyli szeroka (bo w planach ma być zwężona ale ze ścieżką rowerową). Lepiej szybciej niż jest w planach się zabrać za remont Kościuszki bo jest w coraz gorszym stanie. A następnie Graniczna.

dzidek--z bliska
dzidek--z bliska
3 lata temu

A co to za nowość—przecie to było do przewidzenia, dogadali się aby odstawić, Wojnarowskiego z Antczakiem,, co było efektem przejęcia władzy w Starostwie, a efekty tego układu będziemy oceniać, za kilka lat. Panie Rakowski, oby na tym układzie, nie wyszedł Pan tak jak kiedyś z Antczakiem, bo co by nie powiedzieć to Kowalewski jest jego zdolnym uczniem.!!!!

every
every
3 lata temu

Mało powiedziane, że Kowalewski jest zdolnym uczniem. Jajo jest już dużo mądrzejsze od kury.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  every

Ma Pani rację, dal tego dowód odprawiajac, Antczaka, brz zadnych skrupułów. Nie jestem sympatykiem Antczaka, ale Kowalewski postapil z nim perfidnie, no ale tak to jest w polityce, tu nie ma sentymentow, bo Antczak też postapil nie fer, wobec.Rakowskiego, bo w trakcie pierwszego wyboru na Burmistrza grał na Zlotoustego,, a to bylo 12 lat temu. No ale niestety karma wraca.

prawda
prawda
3 lata temu

rakowski na burmistrza w 2023

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x