Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Podejrzenie błędu medycznego w mławskim szpitalu. Sprawa w prokuraturze


Pod koniec lutego br. w mławskim szpitalu zmarł na skutek krwotoku ponad siedemdziesięcioletni mężczyzna. Po ośmiu miesiącach sprawa drogą okrężną trafiła do Prokuratury Okręgowej w Płocku, która sprawdzi, czy rzeczywiście śmierć mężczyzny nastąpiła na skutek błędu medycznego.


ksp Mława
Reklama

Na razie wiadomo jedynie tyle, że podczas leczenia mężczyzny w szpitalu przeprowadzone zostało tzw. wkłucie centralne, co najprawdopodobniej spowodowało krwotok na zewnątrz i wewnątrz powodując zgon mężczyzny. Jego rodzina w październiku tego roku zdecydowała się powiadomić prokuraturę o podejrzeniu błędu medycznego. Takie zawiadomienie trafiło najpierw do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, stamtąd do Łodzi, potem dopiero znalazło się w Mławie, by ostatecznie trafić do Płocka.

– 14 grudnia prokuratura wydała postanowienie o wszczęciu śledztwa. Będzie ono prowadzone z art. 160 w związku z art. 155 kodeksu karnego. Jeszcze żadne czynności nie zostały wykonane, zwykle w takich sprawach prokuratura prowadzi je we własnym zakresie bez pomocy policji. W pierwszej kolejności zabezpieczona zostanie dokumentacja medyczna – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej W Płocku prokurator Iwona Śmigielska – Kowalska.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimus
Anonimus
3 lata temu

Mławski szpital robi się coraz bardziej taką drugą kostnicą, co ktoś trafi tam to umiera.

Tragedia
Tragedia
3 lata temu

W mławskim szpitalu każdy łaskę robi. Lekarze czekają na prywatnych pacjentów. Praktycznie liczą się tylko znajomości. Pacjenci, ci starsi, są traktowani jako zło konieczne,jeżeli nie mają rodziny, to prawdziwa tragedia. Człowiek i tak już chory oraz bezsilny, musi walczyć o swoje. Zero empatii. Rzadko kiedy zdarza się pielęgniarka, która angażuje się w swoją pracę. Jestem za tym aby wymienić starą, przekupną i beznamiętną gwardię, na młodych i świeżych ludzi,którzy mają jeszcze ochotę coś zmienić i ulepszyć. Poza tym, precz z lekarzami, którzy mają prywatne praktyki ze szpitali, bo w ten sposób werbują sobie pacjentów.

Gość
Gość
3 lata temu
Reply to  Tragedia

Dlatego Ci dobrzy już odeszli że szpitala

ramzes
ramzes
3 lata temu

Kilka lat temu miałem wypadek samochodowy w wyniku którego trafiłem niestety do szpitala. Właśnie mławskiego. Leżałem kilka dni na chirurgii i pewnego dnia na salę wjechała ekipa pielęgniarek z aparatem do EKG. Przebadali po kolei wszystkich pacjentów na sali i jakiś czas później pacjenci dostali wyniki. Mojego o dziwo nie było. Zapytałem dlaczego go jeszcze niema – „lekarz go musi zobaczyć”. Ok, czekam. Mineło kilka godzin, poszedłem do dyżurki i dalej nic. Następnego dnia na obchodzie mówię o tej sytuacji ordynatorowi a ten zdziwiony tą sytuacją. Pyta pielęgniarki co się stało a te nagle się zmieszały. Zlecił kolejne badanie a przy wyjściu, szanowna pani doktor uczestnicząca w obchodzie mówi do mnie, cytuję „a może pan wcale niemiał tego badania?” Nie no, spałem i przyśniło mi się. Nawet mi się niechce komentować zachowania personelu tego czegoś zwanego „szpitalem”

er6ty
er6ty
3 lata temu

po pierwsze seniorzy w Polsce są za darmo prawie doskonałymi do LECZENIA CHORÓB CYWILIZACYJNYCH ZA DARMO !!! i za to Europa mogłaby nawet płacić aby lekarze z Holandii gdzie w ogóle nie leczy się bólu a na eutanazję do Szwajcarii staruszki muszą wyjeżdżać…ostatnio 104 inżynier z Australii powiedział że ma już dość i chce się uśmiercić – było w polskiej tv pokazane… a tu są doskonałe króliki doświadczalne za darmo i w mojej rodzinie dwoje po operacji na sercu po 20 lat docent a dziś profesor i jedna we muławie nadal żyje i ma się całkiem doskonale nawet !!!

Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

Ludzie powinni się zebrać zrobić jakiś protest żeby zmienić ten mławski szpital o 180stopni.moja mama leżała kilka dni jaka diagnoza? Brak diagnozy ręce opadają ludzie chodźcie zrobimy protest na cały kraj żeby głośno było o tym co się dzieje w tym szpitalu pokażą w tvn lub Polsacie to może coś się ruszy bo nasze władze problemu nie widzą.

Dr quin
Dr quin
3 lata temu
Reply to  Mlawiak

A my personel bedziemy protestowac jakich mamy nieogarnietych pacjentow! Wszystkie polsaty i tvny beda wiedzialy jaki tu deficyt IQ!

Leszek
Leszek
3 lata temu

W mławskim szpitalu tam wszyscy się panoszą najlepiej aby w łapę dać

Rozgoryczony
Rozgoryczony
3 lata temu

Prośba o dokładne przebadanie pacjentki . Lekarz wypisuje do domu , bez prawidłowej diagnostyki . Na pytanie dlaczego . Odpowiada . A ile lat ma pani mama 93 , nie 83 , a jaki pan ma limit wieku na leczenie i ból ?? Pyta córka pacjentki . Zero zrozumienia wypis . Kobiety . Której puls spada do śmiertelnego zagrożenia . Po 3 dniach wraca pacjentka do szpitala . Zabrana z ulicy . Okazało się . Serce . Które ponoć było prawidłowo funkcjonujące po EKG . Wymagany zabieg . Stymulatora. . Ale to już inny mławski lekarz zlecił . Bo miała szczęście trafić na salę obserwacji kardiologicznej . Tak to się dzieje . Opieszałość i brak chęci szukania przyczyny . I potem dziwić się . Że rodzina dochodzi praw . Ja też bym dochodziła . Gdyby tamte zdarzenia zakończyły się śmiercią . Nie darowała bym złego traktowania . Pora ludzi leczyć panowie i na kasę chorych . !!!!

Józef
Józef
3 lata temu

W latach osiemdziesiątych pracowałem jako sprzątacz w szpitalu w Warszawie. Pielęgniarka na OIOM informuje dyżurnego lekarza że jest wezwanie do pacjenta z podejrzeniem zawału. Ile lat – pyta lekarz ? 70 – odpowiada pielęgniarka. To nie spieszcie się – poleca lekarz. Pytam się pielęgniarki dla czego tak się dzieje. Mamy tylko trzy łóżka na OIOM. Dwa są już zajęte. .Co zrobimy jak przywiozą młodego chłopaka z wypadku a łózko będzie zajmował dziadek, który i tak długo nie pożyje po tym zawale. Zmieniło coś przez ostatnie 40 lat ?

Adam
Adam
3 lata temu

Pytanie po co placimy skladki jak wszydzie musimy chodzic pryatnie z dzieckiem to jz odrazu ide prywatnie zeby uniknac komedi jaka mnie spotkala kiedys w szpitalu wydaje mi sie ze polowa ludzi pracuje tu z musu

Adam
Adam
3 lata temu

A prawda taka ze zle traktuja w naszych szpitalach starszych ludzi sam mialem stycznosc gdzie pielegniarka pyta sie o wiem i odpowiada ze juz i tak sie nazyla

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x