Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Trwa Bożonarodzeniowy Jarmark


Już drugi dzień  trwa Bożonarodzeniowy Jarmark w centrum miasta. Również dzisiaj, swoje namioty wystawcy otwierają od godziny 10-tej. Na stoiskach znaleźć można oczywiście swojskie wędliny, wyroby kuchni regionalnej, pieczywo, chleb, oraz festynowe przekąski.


ksp Mława
Reklama

Nie zabraknie też wyrobów rękodzielniczych, przede wszystkim ozdób  i świątecznych różności pod choinkę.  Są stroiki, wełniane koce, biżuteria, ceramika artystyczna oraz karuzela dla dzieci. Od godziny 12-tej w stajence zobaczyć i pogłaskać  można osła, kozy i owce.

W sobotę wraz z członkami Stowarzyszenia Neminem ex Nusquam wykonać można było słowiańskie lalki bogacza i ziarnuszkę oraz słowiańską podłaźniczkę, która pojawiła się na terenach Polski wcześniej niż tradycyjna choinka.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dzidek--z bliska
dzidek--z bliska
3 lata temu

Trzeba mieć taką nadzieję, że to będzie już ostatni JARMARK BOŻONARODZENIOWY, w tej formie, gdzie stoiska są z płóciennych namiotów, że wreszcie ktoś odpowiedzialny za organizację takich jarmarków, skorzysta z doświadczeń sąsiadów i przygotuje składane przenośne lekkie w montażu pawilony handlowe, które będą służyły lata a poprawią także estetykę takiego jarmarku, a wystawcom wreszcie stworzy się godziwe warunki, jestem przekonany że kupcy z chęcią zapłacą niewielkie kwoty za korzystanie z takich dogodności. Panie Burmistrzu czas zmienić ten stan rzeczy, bo to co było dobre 12 lat temu, dziś wygląda bardzo zle, i zle świadczy o gospodarzu naszego miasta, czy Mławy naprawdę nie stać na lepszą organizację, tak uroczystych ŚWIĄTECZNYCH JARMARKÓW.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x