Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ewangelizowali na ulicach naszego miasta


Od lewej: Jadwiga, Barbara i Zbyszek


To już druga w tym roku i trzecia w historii parafii Matki Bożej Królowej Polski ewangelizacja uliczna zorganizowana przez parafię, a koordynowana przez wspólnotę ewangelizacyjną Woda Żywa. W ewangelizacji wzięło udział 9 osób z Wody Żywej, w tym ks. Marcin Niesłuchowski i 1 osoba ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Nazaret z Mławy. Kilka dni temu ewangelizatorów można było spotkać po prostu na ulicach naszego miasta.

– Interesującym szczegółem akcji była ewangelizacją, którą przeprowadziły Barbara, Jadwiga i Bożena, które zanotowały na swym koncie największą ilość udanych głoszeń (na zdjęciu obok Jadwiga, Barbara i Zbyszek – autor artykułu po zakończeniu ewangelizacji przed kościołem pw. Ducha Świętego). Oczywistym powodem takich obfitych owoców ewangelizacyjnych była Boża łaska i miłosierdzie, ponieważ to Bóg dokonuje nawrócenia, a nie ewangelizator. Jednak Bóg oczekuje otwarcia się na Jego działanie, prowadzenie i podjęcie trudu nauczenia się właściwej i owocnej ewangelizacji. Łaska Boża bowiem wymaga współpracy ze strony człowieka – mówi Zbigniew Kowalski ze wspólnoty Woda Żywa.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pan Starszy
Pan Starszy
4 lata temu

Zawracanie głowy.
Proboszcz na OKM oficjalnie przyznaje, że tylko ok. 1/4 mieszkańców parafii regularnie bierze udział w życiu sakramentalnym/modlitewnym i uczęszcza do kościoła.
Czyli ok. 3/4 jest faktycznie poza kościołem.
Widać to na mszach niedzielnych.
Co z tą większością? Nigdy nie słychać zachęty, by się integrowali.
Nie ma nich pomysłu.
Może miałoby sens chodzenie od drzwi do drzwi?
Trudne to wszystko, bo Kościół jest w fazie głębokiego kryzysu – od góry, a czasowo od ostatniego błędnego soboru. Zżera Go modernizm.
Czy ewangelizatorzy potrafiliby rozmawiać o modernizmie?

Miriam
Miriam
4 lata temu
Reply to  Pan Starszy

Ma Pan całkowitą rację. Choć może słuszna jest idea ewangelizacji, to jednak kościół katolicki bardzo daleko odszedł od Ewangelii Chrystusa i ma bardzo poważne kłopoty i tym powinien się zająć. Poza tym. Jak się patrzy na to zdjęcie to bije od niego taki smutek. … a gdzie Duch Święty jego owoce? KK roxpadniexsie całkowicie, ponieważ ma coraz mniej wspólnego z Bogiem a tylko jedzie na emocjach do Maryji

P. S.
P. S.
4 lata temu
Reply to  Miriam

K. Katolickiego „bramy piekielne nie przemogą”, natomiast będzie to jakaś RESZTA, która właśnie z „Niewiastą obleczoną w Księżyc” „ucieknie na pustynię” na końcu czasów = przed prześladowaniami. Tyle wiemy. Problemem jest protestantyzacja kościoła od ostatniego soboru w latach 60-tych , w internecie mnóstwo informacji… Naśladowanie form agitacji np. Świadków Jehowy – jest nieporozumieniem.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x