Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jak wezwać pogotowie i zabandażować rannego misia wiedzą dzieci w Dzierzgowie


Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie odwiedził wyjątkowy gość Pan Kamil Bonisławski – ratownik medyczny z przasnyskiego szpitala. Pan ratownik wyjaśnił dzieciom, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się służby ratunkowe. Podczas spotkania dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


ksp Mława
Reklama

Odgrywały krótkie scenki dotyczące wystąpienia różnorodnych zagrożeń, podczas których należy wezwać pogotowie ratunkowe oraz jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Następnie przedszkolaki z wielką uwagą przyglądały się, jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionym przez siebie fantomie. Dzieci próbowały same udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Potem przedszkolaki zapoznały się z niezbędnymi w pracy ratownika narzędziami: ciśnieniomierzem, stetoskopem, kołnierzem ortopedycznym itp..

W dalszej części spotkania dzieci uczyły się bandażować różne części ciała. Przedszkolaki wspólnie z ratownikiem opatrywały rannego misia, co czyniły z dużym zaangażowaniem. Miś, to najlepsze lekarstwo na smutek, strach i łzy, czasem trzeba jednak pomóc również jemu. Wszystkie dzieci potraktowały taką sytuację bardzo poważnie. Opatrywanie misia sprawiło, że dzieci oswoiły się z widokiem  plastrów i bandaży, a dzięki temu w przyszłości łatwiej będzie im nieść pomoc potrzebującym.

źródło i fot. : SP w Dzierzgowie

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x