Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Znamy laureatów Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”


XV Powiatowy Konkurs Poetyckie „Twórcza wyobraźnia” rozstrzygnięty. Laureatami konkursu literackiego zostali: Huber Szydłowski, Karolina Dzieżyk (obydwoje z SP w Szydłowie) oraz Zuzanna Olszak  SP 7 w Mławie, a konkursu poetyckiego: Szymon Jeziorski SP nr 2 i Marta Bruździak SP nr 7 w Mławie. Konkurs odbywał się po raz siedemnasty – dwa pierwsze miały zasięg miejski, w tym roku przystąpiło brało w nim udział 13 szkół podstawowych z terenu powiatu mławskiego.


ksp Mława
Reklama

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było  nadesłanie trzech samodzielnie napisanych wierszy o dowolnej tematyce albo pracy literackiej pt. A to Polska właśnie  lub  List do Stulatki. Organizatorzy formę pracy pozostawili do wyboru jego uczestnikom.

Miłośnicy poezji uroczystość rozpoczęli od wzięcia udziału w wieczorku poetyckim: „A to Polska właśnie”.

Grupa artystów zaprezentowała program słowno – muzyczny wzbogacony o film pt. Historia Polski oraz prezentację.

„Ojczyzna to wielkie słowo” – tak powitali wszystkich miłośników poezji mali aktorzy. Następnie zabrali nas w urzekającą, chwilami nostalgiczną „podróż” poprzez wydarzenia od zarania dziejów państwa polskiego aż po wydarzenia współczesne.

Razem z wędrowcem, który zgubił drogę „ w te gmachy przyszłości pełne wesela, ciepła i jasności”,  mogliśmy upewnić się,  być może po raz kolejny, co w naszym życiu jest najważniejsze i jakie wartości powinny nam przyświecać, byśmy podobnie jak on nigdy nie stracili nadziei i zawsze wiedzieli, jakie było i jakie jest nasze miejsce na ziemi.

Młodzi dziś podobnie jak kiedyś szukają  postaci – ideałów, wzorców, które mogą naśladować i zastanawiają się, czy mogą być nimi ci, których działalność oraz życie przypadły na czasy trudne, kiedy polskość była w cenie.

– Wszystkie wichry historii, ciemne chmury nad Polską są niczym w porównaniu z siłą patriotyzmu i polskości – przekonywali.

Wzruszającym punktem programu  było odśpiewanie „Roty”  przez uczniów. Artyści wspaniale zaprezentowali się tańcu  z biało-czrwonymi flagami.

Czar poezji, urzekające  melodie oraz ciekawa  oprawa sceniczna sprawiły, że zaprezentowany program spotkał się z  życzliwym przyjęciem wśród zgromadzonej publiczności.

Jury, którego przewodniczącym był mławski poeta – Jarosław Trześniewski – Kwiecień, za prace literackie przyznało trzy  nagrody  oraz  dwa  wyróżnienia. Natomiast w konkursie poetyckim komisja przyznała 2 nagrody  oraz siedem   wyróżnień.

Do konkursu zorganizowanego przez nauczycielki języka polskiego przystąpiło 13 szkół podstawowych z terenu powiatu mławskiego. Nagrody oraz wyróżnienia ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7. Organizatorzy wszystkim uczestnikom konkursu gratulują twórczej wyobraźni i zapraszają do próbowania sił w literackich zmaganiach w przyszłym roku. Podsumowanie konkursu miało miejsce 10 grudnia br.

Laureaci konkursu literackiego

I miejsce

Huber Szydłowski SP w  Szydłowie ,  opiekun   Anna Szydłowska

II miejsce

Karolina Dzieżyk SP w  Szydłowie ,  opiekun   Anna Szydłowska

III miejsce

Zuzanna Olszak  SP 7 w Mławie, opiekun  Agnieszka Kaczerska

Wyróżnienia

Arkadiusz Nowacki SP w Dębsku, opiekun Ewa Bugaj

Michał Bańczyk SP w  Szydłowie,  opiekun  Anna Szydłowska

Laureaci konkursu poetyckiego

Szymon Jeziorski SP nr 2 w Mławie, opiekun  Katarzyna Józefska

Marta Bruździak SP nr 7 w Mławie, opiekun  Dorota Puszcz

Wyróżnienia

Emilia Graczyk SP nr 1 w Mławie, opiekun  Danuta Bardońska

Kamil Bardoński SP nr 1 w Mławie, opiekun  Małgorzata Stefańska – Zera

Anna Grzegorczyk SP 7 w  Mławie, opiekun   Urszula Szynaka

Weronika Fydrych SP nr 7, opiekun  Agnieszka Kaczerska

Aleksandra Końka SP nr 1, opiekun  Małgorzata Stefańska – Zera

Sylwia Rząp SP nr 1 w Mławie, opiekun  Danuta Bardońska

Piotr Przybyłowski SP nr 1 w Mławie, opiekun  Małgorzata Stefańska – Zera

Źródło i fot. SP nr 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x