Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Piękny jubileusz. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna istnieje 50 lat


W 2018 roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mławie obchodzi pięćdziesięciolecie swojego istnienia. Z tej okazji w placówce odbyło się okolicznościowe spotkanie niemal wszystkich dyrektorów tej placówki, jej pracowników, władz samorządowych, przedstawicieli  Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, dyrektorów szkół  i zaproszonych gości.


ksp Mława
Reklama

Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć życzeń, gratulacji i podziękowań. Początki istnienia placówki z humorystyczną nutą wspominała jej pierwsza kierownik Balbina Kupniewska.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, powołana początkowo jako Rejonowa Poradnia Wychowawczo – zawodowa istnieje od 1968 roku. Początkowo funkcjonowała w pomieszczeniu w obecnym Miejskim Domu Kultury. W 1992 roku przeniesiona została do dawnego Domu Harcerza przy ulicy Reymonta, obecnie funkcjonuje w budynku przy ulicy Wyspiańskiego 9.

Poradnia rocznie wykonuje około 900 badań psychologicznych, 700 pedagogicznych i ponad 250 logopedycznych. Zajmuje się diagnozowaniem dzieci i młodzieży w celach orzeczniczych lub opiniodawczych, udziela bezpośredniej pomocy psychologiczno – pedagogicznej rodzicom realizuje zadania profilaktyczne i wspierające dla przedszkoli, szkół i placówek.

W przeciągu 50 lat istnienia placówką kierowały:

Balbina Kupniewska (sprawowała tę funkcję w latach 1968-1992), Ewa Kamińska (1992-1999), Hanna Kasztelan (1999-2005), Bożena Cęcelewska (2005-2007), Anna Nachtygal (2007-2014), Alicja Sumeradzka (2014-2018) oraz Izabela Wiśniewska (od 2018) i oprócz Bożeny Cęcelewskiej wszystkie panie dyrektor uczestniczyły w uroczystości.

Końcowym akcentem jubileuszowego spotkania była część artystyczna w wykonaniu koła teatralnego działającego w Szkole Podstawowej nr 2, które zaprezentowało żartobliwą scenkę kabaretową o pracy w poradni. Oliwia Szczepańska z I LO i psycholog PPP Michał Kowalski akompaniujący na gitarze wykonali piosenkę „Moja i twoja nadzieja”.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu

Trzeba mieć nadzieje że może to spotkanie z „PSYCHOLOGIĄ”, COŚ TYM WŁADZOM TAK POWIATU JAK I MIASTA, pomoże w dalszej działalności, na rzecz mieszkańców, bo tylko samo chodzenie po takich imprezach, to nie jest RZĄDZENIE, z którego mieszkańcy mogą być zadowoleni.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x