Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szable za zasługi dla rzemiosła i świąteczny opłatek


W sobotę 8 grudnia w mławskiej restauracji Ambasador odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez Powiatowy Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Mławie. W trakcie uroczystości odznaczenia i gratulacje otrzymali członkowie cechu z kilkudziesięcioletnim stażem.


Na początku zgromadzeni goście minutą ciszy uczcili zmarłego w tym roku Mieczysława Lipowskiego – Prezesa Zarządu Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia w Warszawie. Następnie starszy mławskiego cechu Waldemar Kowalski odznaczył Janinę Chocholską i Mirosława Kołakowskiego z okazji ich wieloletniej przynależności do Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Mławie oraz wieloletniego prowadzenia działalności rzemieślniczej Szablą za Zasługi dla Rzemiosła Lokalnego. Należy podkreślić, że odznaczenie to przyznawane jest w Polsce tylko przez mławski cech. Honorowe statuetki wręczyli odznaczonym rzemieślnikom także Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski oraz Przewodniczący Rady Miasta Mława Lech Prejs.

– Szanowni Państwo, w imieniu moim i pana przewodniczącego, dziękuję za zaproszenie na dzisiejsze spotkanie. Cieszy mnie bardzo fakt, że widzę tu osoby z sąsiednich miast. Z wielką przyjemnością wręczymy za moment statuetki naszym drogim jubilatom, jako wyraz uznania, szacunku i wdzięczności za wasz wkład w rozwój rzemiosła lokalnego i krajowego. Cieszymy się, że mamy takich wspaniałych rzemieślników. Drodzy Państwo, wszystkim tu obecnym życzymy zdrowych, radosnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego, co najlepsze w nowym, 2019 roku – powiedział burmistrz Sławomir Kowalewski.

Głos zabrał również nowy Prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia w Warszawie Włodzimierz Ostrowski: – Chciałbym podziękować zarządowi mławskiego cechu za zaproszenie na dzisiejsze spotkanie. Jest to dla mnie wielka przyjemność, ponieważ z Mławą związany jestem od najmłodszych lat. W tym mieście ukończyłem szkołę średnią i mam wspaniałe wspomnienia z tego okresu, ponieważ spotkałem tu wielu wspaniałych ludzi, którzy ukształtowali mój charakter. W imieniu własnym i zarządu składam na ręce zgromadzonych tu osób serdeczne życzenia zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w nowym roku.

Za wieloletnią działalność na rzecz rzemiosła mławskiego, zarząd cechu odznaczył w ubiegłym roku srebrnym Medalem im. Jana Kilińskiego ówczesnego Starostę Powiatu Mławskiego Włodzimierza Wojnarowskiego. Na sobotnim spotkaniu opłatkowym odznaczenie to zostało wręczone byłemu już staroście. Zarząd cechu wręczył również nowemu Przewodniczącemu Rady Miasta Mława książkę „Z dziejów rzemiosła mławskiego”, życząc owocnej współpracy.

Na koniec części oficjalnej głos zabrał Dziekan Dekanatu Mławskiego Wschodniego ks. kan. dr Ryszard Kamiński, który pogratulował wyróżnionym rzemieślnikom, złożył świąteczne życzenia i poprowadził modlitwę. Następnie uczestnicy spotkania stanęli do pamiątkowego zdjęcia, podzielili się opłatkiem oraz zasiedli do wigilijnego stołu.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ANONIMOWO
ANONIMOWO
4 lata temu

Zapoznałem sie z tym tekstem informacyjnym—mam jedną uwagę do Pana Burmistrza, PANIE KOWALEWSKI NIE MÓWI SIĘ, w imieniu moim, raczej winno być w imieniu własnym, A drugą ZE ZDJĘĆ WIDAĆ ŻE JEST DOBRA KOMITYWA /koalicja/ NA SZCZEBLU MIASTA I POWIATU Rakowski—Kowalewski, który przyłożył rękę przez swych przedstawicieli, w Radzie Powiatu, aby Władzę objął Rakowski i Łukasik. Poczekamy na efekty tego układu.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x