Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Płocki sąd oddalił wyborczy protest. Czy to jednak już koniec?


Sąd Okręgowy w Płocku w miniony piątek oddalił protest wyborczy złożony przez pełnomocnika wyborczego KWW Aktywni Dla Gminy dotyczący wyników wyboru do rady gminy w okręgu wyborczym nr 1 w Lipowcu Kościelnym. W wyborczych dokumentach nie udało się jednak odnaleźć jednej karty do głosowania, na której brakowało pieczęci.


ksp Mława
Reklama

W ustnym uzasadnieniu postanowienia Sąd wskazał, że co prawda w pracach komisji wyborczej doszło do nieprawidłowości w postaci błędnego wskazania liczby otrzymanych przez komisję kart do głosowania (347), a sumą liczby kart wydanych (226) i niewykorzystanych (126), co daje razem wynik 352, jednak ta nieprawidłowość nie miała wpływu na wynik wyborów. Sąd wskazał, że liczba kart wydanych wyborcom (226) i kart wyjętych z urny (226) pokrywa się, stąd nie można uznać, aby wcześniej opisana omyłka wpłynęła na wynik głosowania.

Na rozprawie zostali również przesłuchani dwaj świadkowie będący jednocześnie członkami komisji wyborczej do spraw ustalania wyników głosowania. Wskazali oni, że podczas liczenia głosów zauważyli jedną kartę do głosowania bez jednej pieczęci komisji wyborczej (na kartach powinny by 2 pieczęcie), z głosem oddanym na Jerzego Wałkuskiego. Na rozprawie rozpieczętowano koperty z kartami do głosowania, jednak nie doszukano się karty bez pieczęci o której mówili świadkowie. Sąd uznał, że w wyniku zmęczenia podczas prac komisji wyborczej przeliczającej głosy, świadkowie mylnie zapamiętali i pomylili kartę bez pieczęci (kartę nieważną), z kartą zawierający głos nieważny oddany na Jerzego Wałkuskiego.

– Uczestnikom postępowania przysługuje możliwość złożenia wniosku o pisemne uzasadnienie postanowienia w terminie 7 dni. Po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia pełnomocnik KWW Aktywni Dla Gminy rozważy złożenie zażalenia na to postanowienie do Sądu Apelacyjnego w Łodzi – zapowiada mec. Łukasz Zabłocki, reprezentujący wnoszących protest.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
justice
justice
3 lata temu

ale sprawiedliwosc a u Krajewskiego w 2015 byla taka sama sytuacja i wybory byly powtorzone

a.b.c.
a.b.c.
3 lata temu

ojoj …. kolejna porażka Pana W.
Wójtem się nie udało zostać , radnym też i nawet sąd nie pomógł….

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x