Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Poetycko i malarsko o patriotyzmie, starostach i burmistrzach


Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej  świeżo wydał tomik „Wiek Wolności w strofach”. Publikację o tyle niezwykłą i ciekawą, bo stanowiącą połączenie poezji i malarstwa, a właściwie rysunku. Tomik poezji został wydany w ramach uczczenia obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.Swoje wiersze w tomiku zaprezentowało 21 poetów – członków ZTZZ. Oprócz wierszy znalazły się również szkice przedstawiające burmistrzów i starostów, jacy rządzili Mławą i powiatem po 1989 roku, autorstwa mławskiego malarza Zdzisława Kruszyńskiego. Autorką okładki jest malarka Beata Sobieraj.

Wczoraj w Państwowej Szkole  Muzycznej tomik zaprezentowano publicznie. O powstaniu tomiku i jego zawartości opowiedział Cezary Sala i prezes ZTZZ Wiesław Kiwit. Gawędę o Mławie i ludziach tu mieszkających w czasie odzyskiwania niepodległości opowiedział Tadeusz Stabach. Swoje wiersze zaprezentowali ich autorzy lub ich przedstawiciele. W części artystycznej wystąpili Michał Gogolewski – bas oraz Robert Gorgoń – fortepian. Wśród zaproszonych gości znaleźli się burmistrzowie Adam Chmieliński i Henryk Antczak oraz starosta Andrzej Grzymkowski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
ANONIM
Gość
ANONIM

Jak na tak wielu poetów 21 i inne osoby zaangażowane w powyższy projekt frekfecja… Nasuwa się pytanie dlaczego?

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

A może odpowiedzi, na to Twoje pytanie, udzieli nam Prezes Stowarzyszenia Wiesław Kiwit.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jak widać spotkanie TWÓRCÓW–DLA TWÓRCÓW–może to i dobrze, słuchać swych wierszy w wykonaniu PREZESA KIWITA, i nie tylko. Jednak w naszej Mławie też są talenty, tak jak Tadeusz Stabach które potrafią bajki opowiadać. Panie Prezesie gdzie można nabyć to wydanie WIEK WOLNOŚCI, aby zapoznać się ze strofami Pańskiej poezji.