Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W Mikołajki, święty odwiedził także Restaurację Gary Babci Krysi


Wczoraj w dniu swoich imienin, najbardziej kochany przez wszystkich Święty zawitał także do mławskiej Restauracji Gary Babci Krysi. To spotkanie zdominowane było oczywiście przez najmłodszych ale z Mikołajem spotkali się także ich rodzice i dziadkowie.


Piękne jest to, że zarówno młodzi ludzie jak i ich rodzice pielęgnują tradycje mikołajkowe. Że pojawiają się ze swoimi najmłodszymi domownikami na tego typu spotkaniach  – skomentował Michał Jaros – v-ce Prezes Stowarzyszenia Aktywny Senior.

Mikołaj do Garów Babci Krysi przybył tuż po godzinie 14. Odwiedził Seniorów uczęszczających na zajęcia w  Centrum Aktywnego Seniora, jak również gości restauracji. W bajkowej scenerii i anturażu wspaniałego i świątecznego wystroju, Święty Mikołaj spotkał się z dziećmi i ich rodzicami, opowiedział piękną, świąteczną bajkę i wręczył mikołajkowe upominki. Wspólne kolędowanie, zdjęcia i rozmowy dopełniły tę wyjątkową, ciepłą i rodzinną atmosferę.

Cieszymy się bardzo, że usługi naszej restauracji spotykają się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta. Ta działalność ma również charakter dobroczynny, ponieważ mławscy seniorzy jedzą dwudaniowy obiad za cenę 6,50 zł. Równocześnie restauracja prowadzi codzienny dowóz obiadów do domów seniorów, którzy z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć do siedziby Stowarzyszenia – komentuje Michał Jaros. Restauracja jest oczywiście czynna dla wszystkich mieszkańców Mławy i gości – dodaje.

„Gary Babci Krysi” której właścicielem jest Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS jak i Centrum Aktywnego Seniora, zostały dwukrotnie wyróżnione tytułem Mazowiecka Marka Roku w edycji 2017 i 2018. To wyróżnienie nadawane jest Przedsiębiorstwom Ekonomii Społecznej, którym mławskie Stowarzyszenie AS stało się w 2017.

Przedsiębiorstwa Ekonomii Społecznej to innowacyjny system aktywności polegający na przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu ludzi różnych grup wiekowych, przy jednoczesnej ich integracji i aktywizacji – puentuje Prezes Stowarzyszenia.

Działalność Stowarzyszenia AS jest przykładem prężnie działającej organizacji pozarządowej, która utrzymuje się tylko i wyłącznie z wypracowanych przez siebie środków, realizując w tym przypadku obszerne działania i cele dla których zostało powołane.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x