Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stoi bombka i Mikołaj, to znaczy będą święta


Najwcześniej o tym, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia przypominają nam handlowcy. W sklepach pojawiają się stosowne dekoracje i świąteczny asortyment proponowanych produktów. Mikołaje i Śnieżynki przygotowują dla nas degustacje, a w najgorszym przypadku mają dla nas kolorową ulotkę. Świąteczną atmosferą ożyła też miejska przestrzeń.


ksp Mława
Reklama

Obok ratusza ustawione zostały ubiegłoroczne ozdoby –bombka i Mikołaj, a w parku świąteczna ramka i lilie. Na słupach energetycznych również świeci już świąteczne oświetlenie. Miejska iluminacja została uruchomiona wczoraj podczas Mikołajek, których elementem jest zaświecenie lampek na rosnącym przy ratuszu świerku.

Wspomniana iluminacja zdobi jedynie centrum miasta. O to, by choć jakaś świąteczny akcent pojawił się na Wólce upomniał się na ostatniej sesji rady miasta Kamil Przybyszewski, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 8 Obrońców Mławy. Takie zresztą głosy pojawiały się też w trakcie osiedlowych zebrań w tym rejonie naszego miasta. Okazuje się, że również w tym roku świąteczne akcenty nie pojawią się nigdzie poza centrum miasta.

– Szanowni Państwo nie przewidujemy w budżecie pieniędzy na zakup ozdób świątecznych. W związku z tym wystrój świąteczny będzie wyglądać dokładnie tak, jak w tamtym roku – odpowiedział Sławomir Kowalewski.

Obecne ustawiane świąteczne iluminacje zakupione przez ratusz kosztowały w sumie 115 tys. zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
3 lata temu

Bombka ok, choinka ok, ale ten Mikołaj to się jednak nie udał. Ktoś ma spaczony gust i na Mikołaja wybrał przebraną Babę Jagę.
Co do ozdób na Wólce. Jakiż problem zebrać po kilka złotych, a radni z Wólki niech dorzucą po jednej diecie i będzie ozdoba, że ho. ho.
Tyle jest osiedli w Mławie i jakoś nikt się nie domaga choinki.
W Mławie, drodzy wólczanie, jest jedno centrum i tego się trzymajmy.

Krysia
Krysia
3 lata temu
Reply to  Anonim

Bo Mikolaja wybierał pewnie stary sekretarz.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Krysia

…a może pani rzecznik?

Urzędnik
Urzędnik
3 lata temu
Reply to  Krysia

Tak jak i wszystkie ozdoby, które zdobią centrum miasta. Tylko może przed ustawieniem, można było je odświeżyć, a nie stawić brudne i zkurzone

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Urzędnik

Nie ma się co dziwić, jak mamy takich urzędników, JAK Ty, ktorzy owszem pisac potrafią, ale zeby juz zakasac, rekawy i i oczyścić te ozdoby świąteczne, to juz mają problem.

Urzędnik
Urzędnik
3 lata temu

Szkoda, że nie dopatrzyłeś się ironii w moim komentarzu i w moim niku.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Urzędnik

A więc nie jesteś Urzędnikiem?, skoro tak to SZACUNEK!! dla Twych trafnych spostrzeżeń, bo Ci prawdziwi urzędnicy robią w pokojach Ratusza tylko dobre wrażenie masz rację to naprawdę zle wygląda,

Aga
Aga
3 lata temu
Reply to  Krysia

Sekretarz (żaden były jest na urlopie bezpłatnym) to ma gust wystarczy spojrzeć jak się ubiera, czego nie można powiedzieć o buniu wiecznie wszystko przyszczupłe 😉 także chociażby po takim wizualnym smaku wystarczy „ dodać dwa do dwóch” 😀 droga Krysiu. No gust niedoszłej ( uffff) pani radnej pozostawia wiele do życzenia… ale cóż o gustach się nie dyskutuje możemy tylko współczuć tym którzy go nie maja.

Grzesiek
Grzesiek
3 lata temu
Reply to  Aga

Z tym, że chyba nie bez przyczyny mówi się, że nie szata zdobi człowieka.

Aga
Aga
3 lata temu
Reply to  Grzesiek

Tych ludzi o których wspomniałam to ani szata ani charakter nie zdobią. Nic zupełnie nic.

every
every
3 lata temu
Reply to  Grzesiek

Nie szata, ale jak… Cię widzą tak Cię piszą.

swojak
swojak
3 lata temu
Reply to  Anonim

Radni z Wólki ledwo wiążą koniec z końcem więc nie wymagajmy od nich udziału w składce, tym bardziej, że gwiazdka tuż tuż

Ktoś
Ktoś
3 lata temu
Reply to  swojak

K..wa milioner się odezwal

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  swojak

swojak—nie patrz na Radnych, bo oni byli aktywni przed wyborami, a teraz to BAJ BAJ, teraz czekaj tatka latka, pokaż sam, nie oglądając się na tych niby” radnych” że sam też coś potrafisz, bo inaczej powiedzą że pchasz się tylko na afisz.

fantasta
fantasta
3 lata temu
Reply to  swojak

No to jak radni „wólczańscy” mają węża w kieszeni, to może inni będą bardziej hojni. Uważam, że Pan Przewodniczący i jego zastępcy powinni dać dobry przykład. A pewnie i PSL się przyłączy, to przecież w czasie kampanii głosili, że radni miejscy dostają za dużo kasy (to fakt!) więc chyba nie będą przeciwni.

dzidek--z bliska
dzidek--z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonim

Anonim —czy tego chcesz czy nie Osiedle nr. 8 miało od zawsze swe Centrum na Wólce, tylko nie wiem co się stało, że po ostatnich wyborach, zaangażowanie Pan Kamila Przybyszewskiego strasznie osłabło, Panie Kamilu, czy naprawdę nie stać Pana aby centrum Wólki przybrało odświętny wygląd, a na Radnych niech Pan nie liczy, jak widać, mają węża w kieszeni. Jestem przekonany, że ci kupcy którzy mają w centrum swe sklepy, z chęcią dorzucili by po parę złotych, aby wreszcie na Wólce zrobiło się świątecznie. A więc Panie Kamilu warto poświęcić trochę czasu, nie bacząc na to co powiedzą Pańscy ” przyjaciele ” aby mieszkańcy ÓSEMKI TEŻ MIELI SWE ŚWIĘTA, JAK NIGDY DOTĄD.

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x