Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Planszówki na PGE Narodowym


W sobotę, 1. grudnia odbyła się kolejna edycja „Planszówek na PGE Narodowym”. W imprezie wzięła udział klasa III ze Szkoły Podstawowej w Zawadach wraz ze swoją wychowawczynią – panią Ewą Sowińską.


ksp Mława
Reklama

Wyjazd na to wydarzenie był związany m.in. z prowadzoną przez wychowawcę klasy innowacją pedagogiczną „Zagraj ze mną”, dotyczącą właśnie roli nowoczesnych gier planszowych w edukacji. Uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć PGE Narodowy, ale przede wszystkim poznać i zagrać w najnowsze gry wielu wydawnictw, które zdecydowały się na prezentację swoich planszówek. Dostępna przestrzeń wystawiennicza została podzielona na kilka różnych pomieszczeń zlokalizowanych na poziomach 2 i –1 PGE Narodowego. Dzieci najwięcej czasu spędziły w sali „Paryż”, gdzie prezentowane były gry dla najmłodszych i gry rodzinne. Zasady wielu planszówek tam dostępnych tłumaczone były przez wolontariuszy i przedstawicieli wydawców. Dzięki temu wcale nie trzeba było znać gier, które były tam dostępne. Reguł wielu planszówek dzieci nauczyły się na miejscu. Trzecioklasistom przypadły do gustu zwłaszcza gry takie jak „Bukiet” (wyd. Nasza Księgarnia), „Spaghetti” (wyd. Granna) czy „Pędzące żółwie” (wyd. Egmont). Podczas wydarzenia odbywały się również rozmaite turnieje gier planszowych z atrakcyjnymi nagrodami, a także wykłady i prelekcje dotyczące m.in. prowadzenia klubu gier planszowych w szkole i sposobu wykorzystanie planszówek w edukacji i zabawie. Uczniowie wrócili z Warszawy bogatsi o nowe doświadczenia, ale także o pakiet fantastycznych gier, który otrzymali dla klasy od organizatorów wydarzenia w ramach akcji „Gry dla klas”.

Źródło i fot. SP Zawady

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x