Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Brąz Amelii w stolicy. Laury w Gdańsku


Pierwsza sobota grudnia okazała się pracowita dla reprezentantów mławskiego Płetwala. Wzięli udział w dwóch imprezach, na obu zdołali przebić się na podium. Nie zabrakło także rekordów życiowych.


W Warszawie rozegrano otwarte zimowe mistrzostwa stolicy. Młodzi pływacy walczyli na długim 50-metrowym basenie – do rywalizacji przystąpiło ponad ośmiuset zawodników. Trener, a zarazem prezes Płetwala Tomasz Szczepański wystawił do boju dwunastu swoich podopiecznych z roczników 2006-2009.

Zuzanna Deręgowska przebiła się trzykrotnie do pierwszej „dziesiątki”. Izabela Czaplicka i Jan Sowiński finiszowali na siódmych pozycjach w wyścigach na 400 metrów stylem zmiennym. Jednak wszystkie osiągnięcia przebiła Amelia Butryn. W każdym swoim występie walczył dzielnie z konkurentami, na 200 metrów stylem klasycznym zdołała się  nawet przebić na podium. Wróciła do domu z brązowym medalem.

Natomiast zawodnicy urodzeni w latach 2004-2005 wybrali się do Gdańska, gdzie rozegrano zawody o puchar prezydenta Gdańska. Sięgnęli po jedenaście krążków, żadnemu z podopiecznych Michała Chlastosza nie udało się przebić na najwyższy stopień podium. Jakub Czupryn, Adrian Kaliszewski, Sylwia Rząp, Tomasz Murawski i Jakub Prosiński zdobyli pięć srebrnych i sześć brązowych medali.

Dokładne wyniki mławian na obu imprezach można prześledzić na stronach https://www.swimrankings.net/index.php?page=meetDetail&meetId=612143&clubId=77807 i https://www.swimrankings.net/index.php?page=meetDetail&meetId=612129&clubId=77807

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x