Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zagłosuj na uczniów z Nosarzewa Borowego


Klasa IV Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym, jako jedyna z naszego powiatu, bierze udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Projekt Z Klasą”.


Projekt „100 smaków Niepodległej – tak smakuje wolność” ma na celu powiązanie współczesności z tradycją i historią okolicy z wykorzystaniem tego, co wszyscy lubimy – jedzenia. Pokażemy, że codzienne, przyziemne czynności, takie jak przygotowanie jedzenia, to sposób w jaki możemy wszyscy pracować dla naszej Niepodległej korzystając z wolności wywalczonej przez naszych przodków.

Realizacja projektu będzie polegała na zaangażowaniu uczniów w zebranie 100 tradycyjnych przepisów przechowywanych przez ich babcie, dziadków, rodziców oraz lokalnych mieszkańców i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Przy tej okazji poprosimy również o przekazanie ciekawych historii związanych z owymi przepisami oraz wspomnień dotyczących 100 lat niepodległości.

Do przepisów dołączymy również historyczne i rodzinne zdjęcia z czasów przedwojennych, wojny, okresu powojennego, tworząc album lokalnej społeczności. Planujemy przyrządzenie niektórych z potraw i podzielenie się nimi z mniej zamożnymi, samotnymi członkami społeczności.

Efekty wspólnej pracy przekażemy w formie książki kucharskiej zawierającej nie tylko przepisy, ale również zdjęcia historyczne i ciekawe historie. Stworzymy również prezentację multimedialną, którą zaprezentujemy na Dniu Rodziny. Zbiór przepisów będzie dostępny również w formie strony internetowej www.smakiniepodleglej.pl.

Projekt bierze również udział w konkursie internautów. Można na niego głosować w dniach od 3-13 grudnia 2018r. Gorąco prosimy o głosy i serdecznie z góry dziękujemy.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rodzic
Rodzic
4 lata temu

Zagłosowane 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x