Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przypinali białe wstążki przechodniom – to kampania przeciwko przemocy wobec kobiet


Biała wstążka – międzynarodowy symbol kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet, w poniedziałek pojawiła się także w Mławie. Już tradycyjnie, mławscy policjanci wspólnie z uczniami klas policyjnych Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie,  rozdawali „białe kokardki” mieszkańcom naszego miasta.


ksp Mława
Reklama

Przypominamy, że kampania społeczna „Biała Wstążka” rozpoczęła się 25 listopada a kończy 10 grudnia br. Komenda Powiatowa Policji w Mławie wspólnie z mławską młodzieżą, Zespołem Ośrodków Wsparcia w Mławie, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie oraz pracownikami GOPS na terenie powiatu, już po raz kolejny wzięła udział w międzynarodowej kampanii „Biała Wstążka”, przeciwko przemocy wobec kobiet. Kampania adresowana jest głównie do mężczyzn.

3 grudnia, mieszkańcy miasta, urzędnicy, studenci, nauczyciele, uczniowie, policjanci i wiele innych osób w geście sprzeciwu wobec przemocy, której ofiarami są kobiety, nosiło białe wstążki. Już tradycyjnie, mławscy policjanci wspólnie z uczniami klas policyjnych ACK w Mławie przypinali „białe kokardki” mieszkańcom naszego miasta w rejonie Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Rozdawano ulotki o danej tematyce oraz cukierki „krówki” z logo kampanii sponsorowane przez MOPS w Mławie.

Biała wstążka to symbol przerwania milczenia w kwestii przemocy wobec kobiet. To także bardzo ważny gest a jednocześnie deklaracja wyrzeczenia się stosowania przemocy i zobowiązanie się do reagowania, gdy jest się jej świadkiem. Uczniowie klas policyjnych rozdając symboliczne, białe wstążki podkreślali, że „to znak rozpoznawczy prawdziwego mężczyzny” – trudno się z tym nie zgodzić. Białe kokardki trafiły do przypadkowych przechodniów, urzędników, radnych, policjantów (…).

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY – PO PROSTU POMÓŻ – Twoja reakcja może przełamać milczenie i pomóc ofierze przemocy w odzyskaniu bezpieczeństwa.

źródło i fot.: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x