Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Działają fontanny przy handlowcu, ale to tylko próbny rozruch


Powoli ku końcowi zbliżają się prace przy rewitalizacji obszaru wokół „handlowca”. Wykonawcę obliguje do tego już raz przedłużany termin zakończenia inwestycji.


ksp Mława
Reklama

Pierwotnie zaplanowany był na koniec października, teraz został przedłużony do końca tego roku. Tak więc po okresie prac związanych z robotami ziemnymi firma Gutbruk z Przasnysza przystąpiła do ostatecznego urządzania placu. Pojawiło się kolumnowe oświetlenie, nasadzane są drzewa i próbę sprawności przeszła nowa fontanna.

Przypomnijmy, gruntowna rewitalizacja obszaru pomiędzy ulicami: Chrobrego, Żwirki, Żeromskiego i 3 Maja połączona z przebudową i remontem całej infrastruktury podziemnej na tym obszarze kosztować będzie miasto ponad 3,5 mln zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
3 lata temu

Czy tam są planowane jakieś ławki oraz estetyczne kosze na śmieci?

Ktoś
Ktoś
3 lata temu
Reply to  Anonim

Tak dla tego bydła z planety żeby miało co rozwalac

ttyy
ttyy
3 lata temu

jeszcze w muławie takich z takim równie wielkim rozmachem NIE BYŁO – z tego co udało się zrobić należy tylko się wreszcie cieszyć… frycowe inni też zapłacili i jeszcze jedna bajka tu by miała zastosowanie: pierwsze śliwki robaczywki czyli wreszcie będzie w całej Polszy co przez kolejne 100 lat Niepodległej NAPRAWIAĆ POPRAWIAĆ bo dla tych strażaków górników i nawet emerytowanych policjantów jakieś prace trzeba wynaleźć aby depresji mniej w Narodzie jednak było…

Green
Green
3 lata temu

rewitalizacja na tym terenie w takiej kolejności jak obecna przypomina mi zakładanie majtek na spodnie, zniszczą wszystko przy remoncie elewacji „handlowca”, a szkoda

Troglo
Troglo
3 lata temu

Najlepiej wyglądają te schody przy okrąglaku i stare studnie telekomunikacyjne wpasowane w nowe płyty, porażka za taką kasę to powinno być wszystko piękne, schody to wiem że wina ciemnych właścicieli, którzy nie chcieli się zgodzić, ale reszta szkoda gadać

do Troglo
do Troglo
3 lata temu
Reply to  Troglo

Dlaczego ciemnych właścicieli????? Znasz temat do końca czy tylko tak pier….lisz?
Właściciele dostali info, że mają to zrobić na własny koszt. Jest zrozumiałe, że się nie zgodzili skoro miast ma na rewitalizację dofinansowanie.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  do Troglo

A te Wasze schodki to są miejskie czy prywatne?
Jeśli prywatne, to chyba normalne, że miasto ich robić nie będzie i że sami powinniście to dopasować we własnym zakresie. Powinniście nakaż dostać na zrobienie porządku przy tych barakach.

Były
Były
3 lata temu

Proponuję sprawdzić, jak zachowa się i sprawdzi obecnie ( przed odbiorem ) zieleń i kwiatostan na tym terenie!

every
every
3 lata temu

Fontanna fontanną.
Przyjrzyjcie się kostce tej od strony Chrobrego. Wygląda jakby ją kładło dziecko – położona krzywo, byle jak.
To wygląda strasznie. Nie chodziłam dalej po owym placu, ale wykonawstwo moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia.

Józef
Józef
3 lata temu
Reply to  every

Przetarg wygrała jedna z najgorszych firm drogowych na rynku tego typu usług. Jej „dzieło” to także ulica Górna. W zamówieniach publicznych najważniejsza jest cena i nie ma możliwości odrzucenia oferty takiej firmy. Podobna sytuacja jest w branży sanitarnej, gdzie „bryluje” inny paprak – firma Pana W. Kuczalskiego. Porzucił jeden kontrakt a podpisano z nim następną umowę. Urząd Miasta jest w takiej sytuacji bezradny.

Ramzes
Ramzes
3 lata temu
Reply to  Józef

Dobrze powiedziałeś, urząd miasta jest bezradny. Bo ma takiego szefa.

Zwolenniczka
Zwolenniczka
3 lata temu
Reply to  Ramzes

A może przepisy prawa … Zanim coś się napisze warto zaznajomić się z literą prawa . A nie mleć ozorem , byle było . Hahah może prawo zmienisz . Albo udasz że go nie ma . Dla zadowolenia ?

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  every

Szanowna Pani wychodzi na to że dziecko kładło kostkę i dziecko komentuje, kostka / ze względu na jej chropowatość/ ma to do siebie że nigdy nie będzie wyglądać tak nawet po najdokładniejszym położeniu jak te płyty, dla mnie samo wykonawstwo jest OKEY, ale poczekajmy do lata jak się wszystko zazieleni, chociaż cały czas ten w miarę dobry wygląd tego placu będzie szpecić wygląd HANDLOWCA, I JEGO ELEWACJĘ TRZEB KONIECZNIE POPRAWIĆ BO MOCNO SZPECI TEN PASAŻ. Z realizacji i urealnienia tych planów, może być zadowolony, były BURMISTRZ I SKARBNIK Pan Antczak,

Bolo
Bolo
3 lata temu

Ty dziadek z bliska to taki fachowiec że startuj na dyrektora szpitala. Na wszystkim tak się znasz to i szpital poprowadzisz, a i do leków będziesz miał blisko

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  Bolo

Już Ci raz napisałem cymbale, ze w niku, jest slowo DZIDEK,napisalem duzymi literami, bo moze slabo u Ciebie jest ze wzrokiem, a takich fachowców, jak to nazywasz, jest na portalu multum, i do nich zaliczam także Ciebie, a ze jesteś zlosliwy to fakt.A jak będzie trzeba to wystartuje takze do konkursu na dyr.Szpitala, aby móc przekazac do leczenia takie jednostki chorobowe na umyśle, jak Ty Bolo, myślę ze nie bedzie za późno aby wyrwać Cię z tej choroby umysłu.

Lolo
Lolo
3 lata temu
Reply to  Bolo

Przyganiał kocioł garnkowi.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu
Reply to  Bolo

Bolo i Lolo to braciszków dwóch, Lolo nima zęba Bolo niema dwóch.

Józef
Józef
3 lata temu

Przejedź się „dzidek z bliska” ulicą Sienkiewicza w Ciechanowie. Zobacz jak może być ułożona nawierzchnia z kostki granitowej. Ta nawierzchnia przy Domu Handlowym to wielka porażka . .

every
every
3 lata temu
Reply to  Józef

Też podejrzewam, że dzidek z bliska nie widział tej kostki z bliska 😀 , bo by nie pisał głupot. Ja widziałam i nadal twierdzę, że jest to zrobione na odwal.

do Józefa
do Józefa
3 lata temu
Reply to  Józef

Józek , tępy człowieku. To są dwa różne rodzaje kostek. Ta u nas na placu nie jest przeznaczona to jazdy typowo miejskiej. Sienkiewicza w Ciechanowie to jedna z głównych ulic miasta. Natomiast na tym placu jest oczywiście także ruch kołowy ale bardzo wolny, samochody jeżdżą tak z prędkością 20 km/h. Taka kostka jest wybrana celowo pod ten plac

Majka
Majka
3 lata temu
Reply to  do Józefa

Celowo nie celowo, ale faktycznie położona jest byle jak.
Jeśli chodzi o jezdnię na Sienkiewicza w Ciechanowie, to faktycznie nie ma co porównywać, W Mławie też chyba takowa się znajduje, tyle że przykryta asfaltem, na drodze powiatowej nr 544

dzidek z bliska
dzidek z bliska
3 lata temu
Reply to  do Józefa

–cóż zrobić, tępego człowieka, którego wspiera Pani every /głupoty to sama Pani pisze/, i tak nie wyprowadzimy z błędu,, oni wiedzą swoje najlepiej.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x