Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Z zakładu karnego wysyłał groźby do swojej ofiary. Został tymczasowo aresztowany


To sytuacja niecodzienna, ale polskie prawo przewiduje taką możliwość, aby w pewnych okolicznościach tymczasowo aresztować nawet osobę, która odbywa obecnie karę pozbawienia wolności. Z takiego przepisu skorzystała mławska prokuratura w bardzo drastycznym przypadku, dotyczącym mieszkańca naszego miasta.


Początek tej historii sięga lipca roku 2012. Wtedy to pewien mławianin dopuścił się – jak to określa kodeks karny – przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz wolności seksualnej – wobec swojej ofiary. Ze względu na dobro pokrzywdzonej nawet teraz prokuratura nie chce ujawniać wszystkich okoliczności tego czynu, zapewnia jednak, że były wyjątkowo brutalne i drastyczne, a także realnie zagroziły zdrowiu i życiu pokrzywdzonej. Tym bardziej, że zanim doszło do tego feralnego lipcowego dnia, mężczyzna wielokrotnie pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których obrzucał kobietę obelgami, groził pobiciem, pozbawieniem życia czy zniszczeniem budynku.

W czerwcu 2013 roku stanął przed mławskim sądem, gdzie zapadł w jego sprawie wyrok. Mężczyzna został skazany na karę łączną dwóch lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Sąd przy ocenie przestępstwa dopatrzył się okoliczności łagodzących i wymierzył oskarżonemu karę, której wymiar zbliżony był do minimalnego zagrożenia wynikającego z artykułów kodeksu karnego, z których mężczyzna był oskarżony. Mławska prokuratura taką karę uznała za rażąco niewspółmierną do popełnionego przestępstwa i złożyła apelację. Jedną z jej tez była okoliczność, że w toku całego postępowania karnego oskarżony nie wyraził ani żalu ani skruchy za popełniony czyn. Sąd Okręgowy w Płocku rozpatrujący apelację nie okazał już żadnej pobłażliwości i mężczyzna trafił za kratki na ponad sześć lat. Okres odbywania kary pozbawienia wolności skończyć się miał 5 grudnia br. Skazany mężczyzna radość ze zbliżającego się dnia odzyskania wolności okazywał w sposób bardzo szczególny. Od pewnego już czasu wysyłał listy z zakładu karnego, w których straszył i groził swojej ofierze. Tych listów było około dwudziestu. Prokuratura nie zlekceważyła takich informacji.

– Mężczyzna od pewnego czasu formułował groźby karalne wobec swojej ofiary. W tej sytuacji 30 listopada br. mężczyźnie postawione zostały zarzuty, a Sąd Rejonowy w Mławie na wniosek prokuratury wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

Oskarżony mężczyzna nie okazał ani skruchy ani pokory wobec prokuratora prowadzącego postępowanie, którego zelżył i znieważył. Jak się dowiadujemy z innych źródeł, mężczyzna do prokuratury został doprowadzony w środkach przymusu bezpośredniego w postaci kaftana bezpieczeństwa i kasku zabezpieczającego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Iwan
Iwan
3 lata temu

W Rosji wiedzieli by co z nim zrobić

Shadow
Shadow
3 lata temu

SZTYWNY.Tak trzymaj.

gryps
gryps
3 lata temu

na krzesło z takim. a my musimy utrzymywać więzienia.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x