Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uczennice z Dzierzgowa wyróżnione w konkursie „Świadkowie Niepodległej”


W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Akcja Katolicka Diecezji Płockiej pod honorowym patronatem Biskupa Płockiego Piotra Libery zorganizowała konkurs pod hasłem: „Świadkowie Niepodległej.”


ksp Mława
Reklama

W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie. Dwie uczennice klasy VI – Magda Korkuć i Alicja Nowicka – otrzymały wyróżnienia. Komisja nagrodziła wykonane przez nie prace plastyczne propagujące treści patriotyczne, upamiętniające wydarzenia oraz postacie znamienne dla niepodległości naszej Ojczyzny.

Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce 17 listopada br. podczas XI Sympozjum Naukowego Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku.

źródło: SP Dzierzgowo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x