Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Seniorzy z AS’a jadą do Berlina


Fot. Piotr Hejke, Piknik w Zielonej Dolinie i sesja zdjęciowa do kalendarza noworocznego


W porze wiosenno – letniej były wyjazdy w góry, nad morze, do Włoch i Chorwacji. Tym razem czas na Berlin i Jarmark świąteczny. 9 grudnia Seniorzy z mławskiego Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS, po raz pierwszy wyjeżdżają na Jarmark Świąteczny do Berlina.

To szczególne dwudniowe wydarzenie rozpocznie się we wczesnych godzinach rannych w najbliższą niedzielę z przystankiem w Poznaniu. Po zwiedzaniu pięknego Poznania, mławscy Seniorzy będą mieli czas wolny na zakupy na jarmarku świątecznym.

W tym czasie na Starym Rynku odbywa się kolejna edycja Festiwalu Lodowego. Na żywo będzie można zobaczyć jak powstają niepowtarzalne rzeźby lodowe. Imprezę odwiedzają najbardziej utalentowani artyści i mistrzowie świata w rzeźbie lodowej.

Drugi dzień to już Jarmark Świąteczny w Berlinie. Tam na Seniorów z AS’a czekać będzie wiele atrakcji.

– zwiedzanie miasta, Katedry Berlińskiej, Muzeum Pergamonu, aleja Unter den Linden, Brama Brandenburska, Reichstag, Spacer po słynnym bulwarze handlowym Kurfurstendamm, czas wolny na jarmarku świątecznym – wymienia Michał Jaros – v-ce Prezes  Zarządu Stowarzyszenia AS, organizator wyjazdu.

– Wyjazd dla Seniorów będących uczestnikami zajęć Centrum Aktywnego Seniora jest bezpłatny. Stowarzyszenie pokrywa całościowy koszt uczestnictwa dla blisko 30 Seniorów chcących wziąć udział w imprezie. Dla tych osób wyjazd w całości finansowany jest ze środków własnych Stowarzyszenia. Pozostali członkowie AS’a, którzy zapisali się na wyjazd pokrywają koszty uczestnictwa w wysokości niespełna 300 zł – informuje Michał Jaros. Lista uczestników jest już zamknięta – dodaje.

Warto zaznaczyć, że dla Wielu Seniorów będzie to pierwszy zagraniczny wyjazd w ich życiu. – Mam 70 lat, jestem Seniorką która w AS’ie jest codziennie. Lubię tutaj przebywać i wiem, że nigdy więcej w życiu nie zdarzy się okazja abym mogła pojechać do Berlina, dlatego też cieszę się że mam taką możliwość, komentuje pani Maria.

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS w Mławie działa od 2015 roku. Celem statutowym organizacji jest szeroko rozumiana aktywizacja osób starszych i pomoc im, zarówno rzeczowa, mentalna – ale również finansowa. Seniorzy z mławskiego stowarzyszenia są twórcami Skrzata Helpika, który rozsławia nasze miasto w Polsce i za granicą.

Organizacja jest realizatorem wielu działań regionalnych, wojewódzkich ale również krajowych. Jest także inicjatorem akcji „Zawieszony Obiad”, która znajduje zwolenników i naśladowców w całym kraju.  Mławskie Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS to samofinansująca się organizacja.

– Jesteśmy organizacją, która zrzesza już kilka tysięcy osób z terenu północnego Mazowsza i utrzymuje się z wypracowanych środków pozyskanych w ramach prowadzonej odpłatnej i nieodpłatnej działalności pożytku publicznego jak i działalności gospodarczej. Środki te przeznaczamy, zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia, na realizację zadań które są misją naszej organizacji – informuje Michał Jaros.

red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dzidek z bliska
dzidek z bliska
4 lata temu

Przy okazji, jak pisze się o Seniorach. to nan pytanie do Pana Burmistrza. Jak sie przedstawia realizacja, jego projektu przgotowania pomieszczeń w zasobach Sp. ZAWKRZE, szumnie nazywanych Dom Dziennego Pobytu dla Emerytów, i Seniorów.

Jan
Jan
4 lata temu

Może warto wspomnieć, że wyjazdy do Chorwacji czy Włoch czy nawet nad polskie morze są w normalnej cenie. Żadne ulgi dla seniorów. To już przez MDK mieliśmy taniej rożne wycieczki bo zawsze coś było dofinansowane.Taką wycieczkę to mogę sobie zamówić w biurze podroży. A tu moim zdaniem wyjazd na ten jarmark jest tylko w 1 celu. Aby wzbudzić współczucie dla starszych osób i posprzedawać te skrzato-bałdy w dobrej cenie.

Mieszkaniec mławy
Mieszkaniec mławy
4 lata temu
Reply to  Jan

Marny Janie z brodą czytaj tekst ze zrozumieniem….
„To już przez mdk mieliśmy taniej” oznacza że krytykujesz innych chodząc do klubu Milonga i chwała Ci za to… różnica polega na tym tylko ze jeśli mdk ci dofinansowane idzie to z pieniędzy mieszkańców. Pytanie co oni na to? Odpowiedź miałeś pod artykułem o balu dla seniorów przed kilkoma dniami tutaj na codzienniku.

Anonim
Anonim
4 lata temu

Marne to tłumaczenie mieszkańcu. Taka jest prawda o tym klubie AS, biorą składki miesięczne za członkostwo, a wyjazd w 100% odpłatny. Starsi ludzie za marne grosze szyją te „skrzaty”, a AS i tak wyciąga rękę po datki na obiady dla seniorów, którzy szyją skrzaty.
No do Berlina za to zawiozą ich za darmo, ale podejrzewam, że większość z tych seniorów będzie zajęta sprzedawaniem i reklamowaniem skrzatów.
Jan, moim zdaniem masz 100% racji.
Odnośnie dotowania klubów seniora pod patronatem MDK, to oddzielny temat, ale jeśli się dotuje 2 klupy, to uważam, że i trzeci też powinien być dotowany przez miasto czyli przez nas.

Stowarzyszenie AS
Stowarzyszenie AS
4 lata temu
Reply to  Anonim

W odpowiedzi na komentarz Anonima informujemy:
1. Składka miesięczna w AS wynosi 10 zł i jest dobrowolna.
2. Opłacając składkę członkowską każdy Senior ma możliwość skorzystania codziennie z obiadu dwudaniowego za cenę 6,50 zł w naszej Restauracji „Gary Babci Krysi”
3. Seniorzy uczestniczący w zajęciach w Centrum Aktywnego Seniora nie korzystają z obiadów w ramach akcji „zawieszony obiad”. Obiady dla uczestników zajęć finansowane są w 100% ze środków własnych Stowarzyszenia, a obiady „zawieszane” przez darczyńców przekazywane są codziennie osobom potrzebującym, samotnym, starszym i bezdomnym z wyłączeniem Seniorów AS’a.
4. Wyjazd do Berlina jest wyjazdem rekreacyjnym i nie służy sprzedaży ani promocji naszego rękodzieła, a uczestnicy zajęć jadą bezpłatnie.
Wyjazd w 100% odpłatny jest dla osób nie będących uczestnikami zajęć 🙂
Z poważaniem
Stowarzyszenie AS

dzidek z bliska
dzidek z bliska
4 lata temu

Odpowiedz na krytyczne uwagi pod tym tekstem, mimo że są Anonimowe, jest przykładem, jak powinno się odpowiadać na krytykę i wyjaśniać bywalcom, portalu codziennik, wyjaśnienie o działalności i celach STOWARZYSZENIA AS, takie incjatywy są godne pochwały. A może z tego przykładu, skorzysta Pani Rzecznik PRASOWY RATUSZA, bo chyba takie powinno być zadanie RZECZNIKA, bo dotychczasowe działania tej Pani świadczą tylko o tym, że sama nie wiem na czym polega praca Rzecznika Prasowego Ratusza, bo nie tylko prowadzenie Portalu i robienie zdjęć z imprez miejskich, powinno być powinnością Rzecznika,

Piotr
Piotr
4 lata temu
Reply to  Jan

Jan dobry bys chciał za darmo jechać o Ty uważasz że senior to ma za darmo wszystko mieć.Troszke za duzobtych przywilejów.A gdzie coś dla mlodych???!!!

joł
joł
4 lata temu

tam bomby islamistow

xD LOL
xD LOL
4 lata temu
Reply to  joł

Oho, urojenia prawakoidalne dotarły i do Mławy! A już myślałem, że będzie inaczej…

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x