Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Piękny jubileusz 80 – lecia Szkoły Podstawowej w Starych Kosinach


Szkoła Podstawowa w Starych Kosinach obchodziła jubileusz 80-lecia istnienia w obecnym budynku szkolnym. Dla szkoły to bardzo ważna data i obchodzoną ją uroczyście. Upamiętnia ją odsłonięta tablica, posadzony dąb i wreszcie ludzkie wspomnienia.


Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą z udziałem społeczności szkolnej i zaproszonych gości w kościele w Żurominku Kapitulnym, którą celebrował ks. kanonik dr Marek Wilczewski. Podczas Mszy Św. Rada Rodziców złożyła w darze dla kościoła pamiątkowy różaniec. Gest ten nawiązywał do daru, jakim był obraz Matki Boskiej złożony przez rodziców w kościele, 80 lat temu.

Następnie pani Ewa Kowalska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Kosinach wspólnie z delegacją odwiedziła cmentarz w Żurominku i złożyła kwiaty na grobach nauczycieli i pracowników szkoły.

Dalsze obchody jubileuszu miały miejsce już w Starych Kosinach. Najpierw zrobiono pamiątkowe zdjęcie przed budynkiem szkoły, do którego ustawili się: zaproszeni goście, osoby zaprzyjaźnione z placówką, absolwenci i nauczyciele. W dalszej części uroczystości pani Ewa Kowalska dyrektor SP w Starych Kosinach wraz z byłym dyrektorem, Zygmuntem Mianowskim i wójtem gminy Wiśniewo Grzegorzem Woźniakiem posadzili dąb, drzewo upamiętniające to ważne dla lokalnej ludności wydarzenie. Następnie, już w budynku szkolnym, została odsłonięta przez Zygmunta Mianowskiego tablica pamiątkowa.

W tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć okolicznościowego programu artystycznego w wykonaniu uczniów. Program w pierwszej części nawiązywał do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, następnie wprowadzał zgromadzonych w historię szkoły. Uczniowie zaśpiewali solo i w chórze, a wspaniały występ młodych artystów dostarczył wszystkim obecnym wielu wzruszeń  i refleksji.

W części oficjalnej wystąpiła pani dyrektor Ewa Kowalska, będąca gospodarzem uroczystości, po niej zabrał głos wójt gminy Wiśniewo Grzegorz Woźniak i dyrektorzy ościennych szkół: Halina Augustynowicz – SP Bogurzyn, Jacek Wiśniewski – SP Głużek,  Rafał Grabowski – SP Wiśniewo oraz Zofia Kazimierska – była nauczycielka, radna Miasta Mławy. Był to czas życzeń, gratulacji i wręczania upominków. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali od uczniów piękne kwiaty. Następnie pani Anna Jaroszewska, koordynator działań związanych z obchodami jubileuszu odczytała list od  Minister Edukacji pani Anny Zalewskiej, będący odpowiedzią na zaproszenie na uroczystość szkolną. Ostatnim punktem oficjalnej był słodki poczęstunek oraz kawa i herbata. Na salę wniesiono dwa ogromne torty, którymi zostali poczęstowani wszyscy zebrani na uroczystości. Wspólnie odśpiewano „Sto lat” dla szkoły, podkreślając wielkie święto Jubilatki. Po zakończeniu części oficjalnej goście mogli zwiedzać szkołę, obejrzeć ekspozycję archiwalnych zdjęć, wpisać się do Księgi Pamiątkowej, odwiedzić kiermasz bożonarodzeniowy. Dla chętnych zorganizowany został również Bal Absolwentów, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Był to wyjątkowy dzień dla całej społeczności lokalnej, pozwolił wszystkim zebranym na „podróż sentymentalną”, przywołanie wspomnień i spotkań po latach.

red.

źródło i fot. SP w Starych Kosinach

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x