Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W Mławie bezpłatnie skontrolujesz ustawienie świateł


Rozpoczęła się policyjna kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. W jej ramach w wybrane dni można bezpłatnie skontrolować ustawienie świateł pojazdu.


ksp Mława
Reklama

Stacja kontroli pojazdów na terenie pow. mławskiego, która w dniach 24.11, 1.12, 8.12 oraz 15.12.2018 r. będzie dokonywała nieodpłatnie sprawdzenia świateł pojazdów w ramach działań pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”: – AUTO NAPRAWA – Ryszard Nawrocki, Mława, ul. Dzierzgowska 34, tel. 511 370 525 w godz. 8-14.00

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Komenda Stołeczna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowy Instytut Motoryzacji a także Firma Neptis S.A. – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

Podczas trwania działań, w dniach 24.11, 1.12, 8.12 oraz 15.12.2018 r. odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, na których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach. Aplikacja Yanosik doprowadzi zainteresowanych akcją do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/

 

Ponadto, policjanci ruchu drogowego w wybranych terminach będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu.

W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia.

Prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących jak i pieszych.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek Nowak
Leszek Nowak
3 lata temu

Świetna akcja. Skorzystałem. Dziękuję 🙂

Max
Max
3 lata temu

Bardzo dobra akcja, bo duża ilość pojazdów poruszających się po drogach ma źle ustawione światła lub ich NADUŻYWAJĄ (światła przeciwmgłowe). Niektórzy nie są nawet tego świadomi, bo jeżdżą tylko w dzień, a inni wiedza o tym, lecz z tym nic nie robią.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x