Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Oba przypadki odry w Mławie niepotwierdzone


Na razie tak do końca nie wiadomo, czy mieliśmy w Mławie do czynienia z tą zakaźną chorobą. Wyniki badań jakimi dysponuje mławski Sanepid wykluczają tę chorobę u trzyletniej dziewczynki. Dziecko było szczepione i nie miało kontaktu z tą chorobą, chociaż były symptomy przypominające tę chorobę, stad podniesiony alarm w tym przypadku.

Nieco inaczej ma się sprawa w przypadku mężczyzny z Ukrainy. Tu wyniki badań nie są jednoznaczne i badanie należy powtórzyć. Tak więc dopiero za dwa tygodnie dowiemy się czy mężczyzna rzeczywiście zachorował na odrę.

– Mężczyzna jest już „ozdrowieńcem, został wypisany ze szpitala i wrócił do pracy. Nie niesie to ze sobą żadnego zagrożenia. Badanie pobranej wcześniej próbki zostanioe powtórzone, ale ma to już jedynie znaczenie dla statystyk. Jak na razie nie mamy innych podejrzanych przypadków- wyjaśnia Ewa Sztuba dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x