Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Kuciejczyk na podium w Modlinie i Nieporęcie


Sezon biegowy zbliża się nieuchronnie do końca. Pogoda nie zachęca do biegania, ale zawodnik z Szydłowa Henryk Kuciejczyk nie zwalnia tempa. W listopadzie stanął na starcie dwóch imprez. Obie zakończył na pierwszym miejscu w swojej kategorii wiekowej.


Wszystko zaczęło się w Nieporęcie. Zawody zorganizowane dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zgromadziły na starcie ponad dwustu biegaczy. Do pokonania mieli dystans 10 kilometrów. Najszybciej do mety dotarł Pavlo Verestkyi. Ukrainiec okazał się lepszy po zaciętej walce od Andrzeja Starżyńskiego. Rywala z Klementowic wyprzedził zaledwie o pięć sekund.

Większą stratę miał do liderów Kuciejczyk, który skupił się głównie na najlepszym występie w kategorii wiekowej M50+. Szczególne baczenie musiał mieć na ostrołęczanina Dariusza Regulskiego. Rywal próbował dotrzymać kroku naszemu reprezentantowi, ale w pewnym momencie odpadł na dobre. Efekt był taki, że Kuciejczyk sięgnął po pierwsze miejsce w grupie wiekowej – w zestawieniu open  finiszował na dwunastym miejscu.

Dobrą formę szydłowianin potwierdził w trakcie drugiej edycji biegu poświęconego Pamięci Obrońców Modlina. Najlepszy w kategorii M46-60 lat, w klasyfikacji generalnej uplasował się na szóstej pozycji. Podobnie jak w Nieporęcie pokonał odcinek  o długości 10000 metrów.

RS

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
Kazimierz Boćkowski
Gość
Kazimierz Boćkowski

Gratuluję panie Heniu . Dobrego zdrowia życzę

Szydłowianin
Gość
Szydłowianin

Heniek na wójta.